Benzer Ürünler
heyLove Doğal Kedi Detox - 500 ml
heyLove Doğal Kedi Detox - 500 ml

Heylove Doğal Kedi Detox - 500 Ml (HEYKD001)

5,00
Marka : heyLove
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺74,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺59,92(KDV Dahil)
Barkod : 8699878091818
₺4,99 'den başlayan taksitlerle
Saat 12:00 Kadar Gelen Siparişler
Ankara İçi Aynı Gün Teslim
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

ADET

Artır Azalt

 

HeyLove Kedi Detox - 500 ml

heyLove Kedi Detox, evcil dostunuzun sindirim sistemini düzenlemesine yardımcı olurken, kas ve kemik yapısını destekler, ev ortamından kaynaklanan stres halini yatıştırır, parazit oluşumunu engeller, tüy sağlığını destekleyerek tüy dökümünü önler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve daha ileri yaşlarda yaşanabilecek katarakt riskini en aza indirir.

heyLove kedi detoxu 11 bitkiden oluşan zengin bir içeriğe sahiptir. Doğal ortamlarında kimyasallardan uzak yetişen bitkiler kullanılarak konusunda uzman akademisyenlerin gözetiminde zamanında toplanıp işlenerek üretilmiştir.

heyLove detox için elde edilen bitkiler Sultan Dağı, Aliköy Bozanönü Ovası, Davraz Dağı, Eğirdir Gökdere köyü, Doğu Akdenize uzanan Toros Dağları ve Kuzey Toros'un İç Anadolu'ya yakın bölgelerinden toplanmışır.

Tamamen doğal olan heyLove Detox alınan yiyeceklerin organizmaya yararlı hale dönüşmesi, organizmanın gelişmesi, hücrelerin kendini yenilemesi ve direnç kazanması için proteinden yağa, vitaminden minerallere kadar bir çok faydalı içeriğe sahiptir.

Köpek ve Kedilerin Detoksa ihtiyaç Duymasına Sebep Olan Bazı Faktörler

Vücutta toksinlerin tutulmasının iki temel sebebi vardır. Birincisi yiyeceklerde, havada ve suda doğal olmayan çevresel toksinlere aşırı maruz kalınması yüzünden oluşan, metabolizmanın doğal seviyenin çok üstünde toksin yüklenmesi.

Diğeri ise; sağlıksız koşullar, aşırı yorgunluk, hareketsizlik veya hiperaktif yaşam şekilleri yüzünden zayışayan sinir sistemi sebebiyle işlemeyen normal atılım sürecidir.

. Stres / ortama bağlı olarak değişik derecelerde belirtiler görülebilir. (sahip değiştirme, ev değiştirme, yalnız kalma v.b. gibi)

. Hormonal değişimler

. Hastalıklar

. Ani ısı değişimleri

. Gebelik ve süt verme

. Aşırı eğzersiz

. Yetersiz ve dengesiz beslenme

. Yemek veya dışarı çıkma saatlerindeki düzensizlikler

. Rahat olmayan barınaklar

. Bazı köpeklerde (özellikle küçük ırklarda) traş ve banyo

. Elektromanyetik alanlara yakın yaşam sürmesi Rutin temizliğine (tüylerin taranması, diş, kulak, pati kontrolleri) . Çarpık kentleşmeler sebebiyle yaşam alanlarının azalması kedi ve köpeklerde detoksa ihtiyaç duyuran faktörler olarak sayılabilir.

Ürün Açıklaması

Bitki Adı

Faydaları

Mercimek

En fazla demir içeren gıdaların başında gelir. Aynı zamanda bol miktarda protein içerir. Kas ve sinir sistemini kuvvetlendirir.

Deve Dikeni Kökü

Karaciğerde bulunan toksinleri temizler. Karaciğer hücrelerinin yenilenmesini destekler.

Su Teresi

Zengin mineral ve iyot içeriği ile salgı bezi etkinliğini artırır. Yeryüzünde en az kalorisi olan bitkiler arasındadır. Kuvvetli bir antioksidandır.

Dul Avrat Otu

Kan dolaşımını hızlandırır, kas sistemini güçlendirir. Oluşabilecek damar hastalıklarını önler.

Keten Tohumu

Kemik ve destek sistemini güçlendirir. Deri ve organların dış yüzeylerini örten dokuların yenilenmesinde yardımcı olur.

Ravent

Hazımsızlık, gaz gibi problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Kaygan Karaağaç

Kalsiyum bakımından zengindir. Besin değeri yüksek bir bitkidir. Mide ve sindirim sistemini düzenler. Açık yaraların kapanmasını hızlandırır.

Karahindiba

Bağışıklık sistemini güçlendirerek alerjilerin yarattığı inşamatuar etkiyi azaltır. Ödem attırıcı olarak kullanımı oldukça yaygındır.

At kuyruğu

Boşaltım sistemini düzenler, toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Çöven Otu

Bronş açıcı bir bitkidir. Solunum yolları için faydalıdır. İçerdiği mineraller sayesinde deri hastalıklarının iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur.

Geven Otu

Bağışlıktık sistemi uyarıcıdır. İçerdiği selenyum sayesinde kalp fonksiyonlarını düzenler. Hormon sistemini düzenler.

 

İçindekiler:

Atkuyruğu (Equisetum Arvense): At kuyruğu bitkisinde  (5-8%) silisik asit ve silikatlar, mineraller ( (1.8%)  potasyum,  (1.3%)  kalsiyum, alüminyum, sülfür, magnezyum ve mangan) içerir. Bunların dışında fenolik asitler, flavonoidler, fenolik glikozitler, fenolik petrozinler (Onitin and oniti-9-O-glucoside), triterpenoidler, alkaloidler (nikotin), aaponinler, fitosteroller (beta sitosterol), dallı ve uzun zincirli dikarboksilik asitler, protein ve enzim  (tiaminaz) içerir. At kuyruğu bitkisi ekstresi antioksidan (Cetojevic-Simin etal., 2010), anti-enflamatuar (yaralar, cilt problemleri ve ağız ve diş eti iltihapları), romatizmal artrit, diyabet, antimikrobiyel, kansızlık, anti-hemorajik,  kozmetikte (saç güçlendirici ve tırnak koruyucu), diüretik, karciğer koruyucu özelliğinden dolayı ticari bir çok üründe kullanılmaktadır.  

Civanperçemi (Achillea Millefolium): Civanperçemi fitokimyasal bileşenleri alkoloidler (betonicine, stakihidrin ve trigonellin), flavonoidler (apigenin, luteolin ve quercitin), salisilik asit,  kumarinlar,  sesquiterpene laktonlar (achillin ve achillicin),  steroller ve bitkisel asitler, tanenler içerir. Civanperçeminin ekstrelerinin kullanıldığı alanlar; yüksek tansiyon, anti-inflamatuar (azuline), antioksidan, anti mikrobiyal, anti nosiseptif aktivite (hidroksibenzoik asit), anti kanser aktivite (lösemi, rahim, cilt ve meme kanser hücrelerinde) olarak sayılabilir. 

Devedikeni (Milk Thistle): Deve dikeni tohumunda %1.5-3 flavoneligandlar (silmarin, silibin, silichristin, silidianin, dehidrosilibin, desoksysilidianin, silandrin ve silibinomer), %30 yağ (linoleik ve oleik), %25-30 protein, %0.038 tokoferol; %0.63 sterol  bulunmaktadır. Hayvan deneylerinde başta silimarin olmak üzere birçok reaktiflerin hepatotoksisite (zehirli amanita phalloides mantarı, etanol, parasetamol (asetaminofen) ve karbon tetraklorür) nötralize ettiği gözlenmiştir. Bu amaçla bir kısım bira şirketleri detox etkisinden dolayı bira içeresine silimarin ilave etmeye başlamıştır. Silimarin klinik çalışmalarda hepatoprotektif (viral hepatit, siroz ve alkole bağlı diğer karaciğer hastalıkları) etki yaptığı gözlemlenmiştir. 

Dulavrat Otu (Arctium): Dulavrat otu kökü %70 lif, %10.6-12 protein, % 5 müsilaj, 7500 IU karoten (Vit A) ve mineral maddeler ( magnezyum (537 mg), fosfor (247-437 mg), potasyum (755-1680 mg), sodyum (127-152 mg) kalsiyum (212-733 mg)), %27-45 düzeyinde inülin içerir (Sokulski and Oliphant, 2009).  Bu maddelerin dışında tanen, arctigenin, arctin, beta eudesmol, kafeik asit, klorojenik asit, inülin, trachelogenin , sitosterol-beta-D-glukopiranosid, lappaol ve diarctigenin içerdiği tespit edilmiştir. Dulavrat otu anti-inflamatuar, antikanser aktiviteleri (metestaz ve antimutajenik), antidiyabetik, antimikrobiyal ve antiviral (herpesvirus, adenovirus and human immunodeficiency virus type-1 (HIV-1) aktivite gözlemlenmiştir. Dulavrat otu ekstiresi sağlıklı ratlarda sperm sayısında, LH, FSH ve testosteron hormonlarında artışa sebep olduğu gözlemlenmiştir. 

Geven (Astragalus): Geven bitkisi kökünde polisakaritler ve triterpenoid saponinler (astragalans, astraglucans, astragalosides I - IV trigonosides I-III), flavonoidler (afromormosin, calycosin, odoratin), diğerleri (indolizidine alkaloidler, alifatik nitro bileşikleri, selenyum ve biyogenik aminler, g-aminobutirik asit, GABA) bulunur aynı zamanda gövdeden elde edilen kitre (zamk) içinde (tragacanthin) bulunmaktadır. Geven bitkisinden hazırlanan ekstrelerde antioksidan, antimikrobiyal, antidiyabetik, anti-enflamatuvar, kardiyovasküler, akciğer enfeksiyonu, böbrek ve elektrolit dengesi, karaciğere koruyucu, immunostimulant etkiye sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Karahindiba (Taraxacum Officinale): Karahindiba bitkisi zengin vitamin (vitamin A, B kompleksi, C ve D), mineral (demir, potasyum, mangan, bakır ve çinko), flavonoidler (kafeik asit, klorojenik asit, luteolin ve luteolin 7- glukozit), sesquiterpene laktonlar (taraxacin and taraxacerin beta-amyrin), free sterol (sitosterin, stigmasterin, and phytosterin), hydroxycinnamic asit, chicoric asit, monocaffeyltartaric asit, and chlorogenic asit gibi maddeler bitkinin farklı bölgelerinden izole edilmiştir. Karahindiba bitkisinin antiviral, immunostimulant,  antitümör (kolon kanseri), hepatoprotective, antiUVB, diüretik, safra salgısı uyarıcı, müshil yapıcı, antidiyabetik etkiye sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Kaygan Karaağaç (Ulmus Rubra): Kaygan karaağaç bitkisinde heksozlar, pentozlar, methylpentoses, polyuronides, tanenler (% 3), kalsiyum oksalat, fitosteroller, sesquiterpenler, flavonoidler, salisilik asit (% 0.002), kaprik asit, kaprilik asit, dekanoik asit içerdiği tespit edilmiştir. Kaygan karaağaç ekstreleri demulcent, nemlendirici, yumuşatıcı, besleyici, müshil yapıcı ve prebiyotik etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir.

Keten (Linum): Linaceae familyasından Linum cinsi dünya üzerinde 200 den fazla türe sahiptir. İnsan ve hayvan beslenmesinde kullanılmaktedır ayrıca keten bitkisinde flavonoit (orientin, izoorientin, viteksin, izoviteksin, visenin 1 ve 2, visenin-7- ramnoglukozit, visenin-5-glukozit-7- ramnozit, lusenin 1 ve 2, lusenin-7-ramnozit, orientin-7-ramnozit, kemferol-3,7-O- diglukopiranozit, kemferol-7-monoglukozit, kemferol-7-diglukozit, herbasetin-3,7-O-dimetileter, herbasetin-3,8-O- diglukopiranozit) fenil propanoitler (linusitamarin, linosinnamarin, p-kumaril kinik asit, p- kumarilglukoz, kafeol glukoz, ferulol glukoz, glukozil ferulik asit, sinapik asit glukozidi, sinapik asit esteri, kafeoilkinik asit, glukozil kafeik asit), lignanlar (sekoizolarisirezinol diglukozittir, pinorezinoldiglukozit (enterodiol ve enterolaktonun prekürsörü), linamarin, lotaustralin, linustatin, neolinustatin), tohumunda %30-40 yağ asitleri (doymamış yağ asitleri; linoleik asit, linolenik asit  ,oleik asit ve doymuş yağ asitleri; miristik asit, palmitik ve stearik asit) müsilaj (galaktoz, ksiloz, ramnoz, galakturonik asit, glukoz, arabinoz,fukoz), protein (linin, konlinin, luti içinde aspartik, glutamik arginin, sistein ve glisin amino asitleri enzim (linustatinaz ve linamaraz), steroller (kolesterol, sitosterol, kampesterol, stigmasterol, A5-avenasterol, sikloartenol, 24- metilensikloartanol içermektedir. Keten bitkisi tohumlarının antimikrobiyel, antioksidan, antikarsinojen (meme ve kolon kanseri), antitümör etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir.

Ravent (Rheum Officinale): Ravent ekstresinde antrakinon glikozitler (rhein, aloe-emodin ve physcion), oksalik asit, tanenler (gallotannin, kateşin, prosiyanidin), pektin ve fenolik asitler bulunur. Ravent ekstresinin antibakteriyel, diüretik, hipertansiyon (gebelikte), müsilaj, böbrek koruyucu, antineoplastik, septisemi, antikanser, antioksidan, anti-inflamatuar, antimikrobiyal, antifungal, antidyslipidemic, antiplatelet, antidiyabetik, antiülser, hepatoprotektif, bağışıklık arttırıcı ve nöro-koruyucu etkisinin olduğu gözlemlenmiştir. Raventin yaprakları toksik (hemostazı bozma, mide bulantısı ve kusma) etkisine sahiptir, bu yüzden yaprakları kullanılmamalıdır. 

Su Teresi (Nasturtium Officinale): Su teresi bitkisinde isothiocyanat, flavonol (quercetin), hydroksisinnamik asit, ferulik asit and p-koumarik asit, vitaminler (A, C ve E), alfa-linolenik asit ve karotenoidler (lutein, zeaksantin ve beta-karoten) mineraler (iyot, demir ve fosfor) içerdiği belirtilmiştir. Su teresi bitkisinin ekstresi antidiyabetik, yanık yaralarında,  kanser, kardiyo vasküler, göz ve ciltte olumlu etkilerinin olduğu rapor edilmiştir. Su teresi tohumu ekstresinde ise anti-diyabetik, müshil, kolesterol düşürücü, kırık iyileşmesi, analjezik, koagülant, idrar söktürücü, hepatoprotektif, anti-astım, diare önleyici, antispazmodik ve anti kanser etkisi olduğu tespit edilmiştir.

Kedi Otu (Valerian): Kediotu kökü monoterpenler (valepotriates - valtrate ve dihydrovaltrate), uçucu yağlar (valeranone, valerenal ve valerenic asitler), sesquiterpenler, lignanlar ve alkaloidler, serbest amino asit (gama-aminobutirik asit (GABA), tirosin, arjinin, glutamin), baldrinal ve diğer bileşenleri içerir ve kedi otu içinde bulunan  izovalerik asit kedi otu kokusunu veren maddedir. Kedi otu bitkisi ekstreleri anksiyete (endişe giderici), uykusuzluk, kas spazmını azaltıcı olarak yurt dışında tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Kediler üzerinde yapılan farklı iki çalışmada kedilerin kalp atışında yavaşlama aynı zamanda kalp atım hacminde artışa sebep olduğu ayrıca kedi otu ekstresi verildiğinde kediler huzursuz, korkulu ve saldırgan davranışları azalttığı gözlemlenmiştir.

Analiz Değerleri

pH

5.72

Nem

%96.28

Protein

%1.6

Karbonhidrat

%1

Yağ

%1,1

Kül

%0.02

 

Floor - Essance Cat Detox Besin Değeri Tablosu

Nutrient 100 gr

Energy

Protein

Total Fat

Carbohydrat

Lens culinaris

130(K.Cal)

2.8(K.Cal)

.5(K.Cal)

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR