Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4

Akvaryum Sump ve Kafa Motoru Sistemi Çeşitliliği

Akvaryumlar su canlıların en iyi şekilde yaşamına devam edebilmesi için yaşam alanıdır. Akvaryumda yaşayan canlıların yaşam alanlarını oluşturmak için yalnızca bir akvaryum ve su yeterli değildir. Uygun koşulların sağlanması için beraberinde birçok ekipmana da ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin akvaryum in gerekli olan ekipmanların bazıları sump ve kafa motorlarıdır. Akvaryum kafa motoru akvaryum içerisinde kullanılmak ile birlikte su devir daimi için suyun içerisinde kullanılan pompa çeşitleri arasında yer almaktadır. Diğer bilinen bir ismi ise akvaryum sump motoru olarak da bilinmektedir.

Yenilikçi ve modern teknoloji eşliğinde üretimi yapılan kafa motorları enerji tasarrufunu en üst boyuta taşımada oldukça etkili ekonomik bir kullanıma imkan sağlamaktadır. Son teknoloji ile üretilen bu cihazlar tamamen sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Tatlı suya ve deniz suyuna dayanıklı bir yapıda üretilmiştir. Bu nedenle her ortamda güvenli kullanıma uygundur. Özenle üretilen ve tasarlanan yüzey yapısı sayesinde yapılanmaya, aşınmaya ve kırılmaya dayanıklıdır. Dayanıklılığı nedeni ile uzun ömürlü bir kullanım sürecini beraberinde getirmektedir. Her akvaryumda suyum devir daimi yapabilmesi için bir motor yapısının olması gerekir. Kafa motoru suyun içine var ise kumun da içerisine bastırılıp gömülerek kullanıma uygundur ve su içerisindeki filtresi ile su çekimi sonrasında tekrar suyu akvaryum içersiniz gönderir. Kuvvetli motor yapıları ve hava ile soğuma özellikleri de mevcuttur.

Akvaryum sump sistemleri akvaryuma olan kişilerin kesinlikle kullanması gereken bir akvaryum ekipmanı mıdır. Akvaryum su motoru akvaryum içerisindeki en önemli malzemelerden bir tanesidir. Sump kafa motoru aslında akvaryum pompasıdır ve akvaryum içerisindeki suyun hareket etmesini öncülük eden bir cihazdır. Bu nedenle kafa motoru akvaryum için vazgeçilmez bir parçadır.

Kafa motoru seçimi yapılırken nelere dikkat edilmeli?

 Akvaryumunuzun büyüklüğüne ve içinde yaşayacak olan canlıların yoğunluğuna göre birtakım niteliklere dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte sık sık su devir daim işlemi yapacak olan ürünleri tercih etmek ise size yüksek verimlilik sağlayacaktır. Akvaryum büyüklüğüne bağlı olarak mini kafa motoru ya da daha büyük kafa motoru tercihi yapabilirsiniz.  Akvaryum kafa motoru satın alırken 400 lt akvaryum için kafa motoru ya da 500 lt akvaryumu için sump motoru seçenekleri gibi farklı boyutlarda kafa motoru özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu ürünleri satın alırken çok fazla ses çıkarır diye endişe etmenize gerek yoktur. Kafa motorları genel olarak sessiz olarak çalışmaktadır.  Sessiz kafa motoru ürünleri detaylarını cabukmama.com adresimizden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ürünlerimiz içerisinde en sessiz kafa motoru ürünlerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

 

Performans ve Maliyet Analizi ile Akvaryum Su Pompası Fiyatları

Kafa motorları akvaryum içerisinde sürekli olarak çalışma halindedir. Suyu sürekli devir daim yapması akvaryumun temizliği de canlıların sağlıkla yaşaması da çok önemlidir. Akvaryum sump sistemi bu nedenle oldukça gerekli bir sistemdir hazır sump sistemi fiyatlarına baktığınızda birçok farklı düzeyde fiyatlandırma görüntüleyebilirsiniz. Firmamızda bulunan kafa motoru ve sump sistemi ürünlerini bulabilir ve akvaryum kafa motoru fiyatlarını sitemizden kontrol edebilirsiniz. Fiyatlandırmalar almak istediğiniz akvaryumun boyutuna, motor gücüne, hazır ya da seyyar sump fiyatları özelindeki değişiklikler, ürün marka ve fiyatlandırmasına göre değişiklikler gösterir. Örneğin KW zone ürünleri fiyatlandırması buna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hazır sump sistemleri gerekli bir ürün olması nedeni ile farklı siteler ve firmalarda fahiş fiyatlar görebilirsiniz ancak firmamız olarak sizlere kaliteli ve uygun fiyat performans ürünleri sunmak adına çalışmaktayız. Akvaryum su pompası fiyatları bu nedenle fiyat performans ürünleridir ve sirkülasyon motorları için tüm çeşitliliği firmamızın sitesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Su Sirkülasyonunun Önemi

Doğru bir sirkülasyon için kafa motoru seçim oldukça önemlidir. Akvaryumumuzun hacmine göre çalışma kapasitesi ve motor özellikleri seçimlerinde dikkatli olunmalıdır.

  • Akvaryumun hacim  özelliği
  • Kafa motorunun motor kapasitesi
  • Akvaryum içerisindeki su miktarı
  • Akvaryum içerisinde yaşayan canlı yoğunluğu
  • Akvaryumun içerisinde var ise süs bitkilerinin yoğunluğu
  • Cihaz ses özellikleri
  • Sirkülasyon hacmi
  • Canlı türü ve canlıların su hacmi içerisindeki yeri
  • Akvaryum litre özelliği

İlgili özellikler ve daha birçok detay çerçevesinde almak istediğiniz motor özelliklerinin ürün detaylarından kolaylıkla kontrol edebilir, firmamız aracılığı ile tek tık ile kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Ardından hızlı bir teslimat süreci sizi bekliyor olacağından emin olabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.