Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 30 ürün bulunmaktadır.

Akvaryum Bitki Bakımı

Akvaryum bitkileri, balıklarınızın su yaşam alanına eklemesi gereken önemli bir öğedir. Bazı akvaryum ve balık severler akvaryumları için plastik bitkileri tercih ederken, canlı su bitkileri eklemek plastik bitkilerin yapamayacağı çevresel faydalar sağlayabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, canlı su bitkileri oksijen üretir ve karbondioksiti emer, alg büyümesini kontrol etmeye yardımcı olur, su kalitesini artırır ve yenilenebilir bir gıda kaynağı sağlar.

Plastik bitkiler için bakım, canlı bitkilerden daha az bakım gerektirse de, akvaryum bitki bakımı genel su yaşamı bakım planlarınızın düzenli bir parçası haline gelecektir. Tatlı su akvaryumunuza canlı bitkilerin faydalarını dahil etmeye karar verdiyseniz, gelişen bitkilerin muhtemelen gelişen balıklar anlamına geleceğini unutmayın.

Bitki Akvaryumu Bakım Ürünleri

Bitki akvaryumu için gerekli malzemeler oldukça önemli ürünlerdir. Bitki bakımı da su canlılarının bakımı da hayatımıza renk katar. Ancak onların daha sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için gerekli olan ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Bazı durumlarda akvaryumda yaşayan balıkların bakıma ihtiyaçlarının olması gibi bazen de akvaryumda bulundurulan bitkilerin bakıma ihtiyacı vardır. Gerekli malzemeler ne kadar kaliteli olursa bitkiler o kadar canlı durur ve uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Bu nedenle sizler de bitki akvaryumunuz için en iyi ürünleri temin etmek isterseniz bitkili akvaryum sıvı gübre gibi ürünleri cabukmama.com adresimizden güvenle temin edebilirsiniz.

Akvaryum Sıvı Gübre ile Capcanlı Bitkilere Sahip Olun

Akvaryum sıvı gübre, akvaryum içine konulan bitkilerin akvaryumda yaşayan canlılar açısından çok daha sağlıklı ve uygun değerlerde olmasını sağlar. Yani bu durumdan anlaşılacağı üzere akvaryumunuzda kullanılan bitkiler sadece bitkilerinizin canlı olmasını sağlamaz, aynı zamanda balıklarınızın da sağlıkla hayatına devam etmesine yardımcı olur. Sıvı gübreler balıkların akvaryum içinde kendilerini doğal yaşam alanlarında gibi hissetmelerini sağlar. Siz de cabukmama.com adresimizden bu gübrelerden satın alarak evcil hayvanlarınız için daha sağlıklı bitkilere sahip olabilirsiniz.

Akvaryum bitki sıvı gübre çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede incelenir. Bu çeşitler ürünlerin formuna göre farklılık gösterir. Sıvı ve katı şeklinde piyasaya sunulan akvaryum bitki gübreleri arasında kullanıcıların daha fazla rağbet gösterdiği ürünler sıvı gübrelerdir. Çünkü sıvı gübre su içindeki pH değerini değiştirmez ve akvaryum içindeki hiçbir canlıya zarar vermeden rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım açısından da katı gübrelere nazaran daha kolay ve pratiktir. Sizler de cabukmama.com adresimizden sıvı gübre akvaryum temin edebilir, sağlıklı ve enerjik canlılara sahip olabilirsiniz.

Akvaryum Bitki Gübresi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sıvı akvaryum gübresi satın alırken birtakım özelliklere dikkat etmek gerekir. Öncelikle amacınızın akvaryum canlılarınızın kendi doğal yaşam alanlarında hissetmelerini sağlamanız olduğunu unutmamalısınız. Bunun için de akvaryum içlerinde doğal bitkilerin kullanılması gereklidir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise alacağınız akvaryum bitki gübresinin kalitesidir. Çünkü kaliteli içeriklere sahip olan gübre seçenekleri akvaryumda yaşayan tüm canlılara fayda sağlar. İçerisinde bulunan azot, fosfat ve CO2 gibi değerler bitkilerin doğal bir şekilde büyümesine ve akvaryum suyunun da zarar görmemesine yardımcı olur. Sizler de en iyi ürünleri temin etmek istiyorsanız cabukmama.com adresimizi tercih edebilirsiniz.

Akvaryum Bitki Gübresi Fiyatları

Akvaryum bitkileri için sıvı gübre fiyatları da kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilir. Gübre fiyatları satın alınacak gübrenin formuna, kalitesine ve markaya göre farklılık gösterir. Cabukmmama.com adresimizden en iyi fiyat garantisi ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan akvaryum bitki gübresi seçeneklerini kategorimizde inceleyebilir, alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Akvaryum Bitki Bakımı  Nasıl Yapılır?

Bir su bitkisi, tanım gereği, tamamen suyun altına daldığında hayatta kalabilen bir bitkidir - ancak farklı su bitkileri farklı bakım seviyeleri gerektirir. Echinodorus, Lilaeposis (Kılıç Bitkileri), Anarchies ve Anubis, tatlı su akvaryumları için genellikle türlere bakılması daha kolay olduğu için önerilir. Dikkate alınması gereken diğer su bitkileri örnekleri:

Cryptocoryne

Ludwigia

Microsorium

Vallisneria

Hygrophila

Bolbitis

Akvaryum bitkilerinizi seçerken, her bitkinin su durumunuz ve balıklarınızla uyumluluğunu kontrol etmeyi unutmayın. Bazı balıklar tüm bitkileri kazıp hatta yiyecektir.

Akvaryumunuz için plastik bitkiler seçmek, balığınızın yaşam alanı için doğru canlı su bitkilerini seçmekten daha az dikkat gerektirir. Bakımı kolay akvaryum bitkileri olan plastik bitkileri tercih etmek ya da etmemek size kalmıştır.

Akvaryum Bitkilerinizin Substratınızı Belirleyin

Canlı akvaryum bitkileri genellikle saksı veya gevşek bir demet halinde gelir. Bitkiler tipik olarak herhangi bir suda yaşayan substratta büyüyebilse de, akvaryum bitkileri için en uygun koşul, çakıl gibi bir 3-4 cm  daha büyük substratla kaplı, demir ve alüminyum açısından zengin bir toprak ve kaya kombinasyonu laterittir. Eğer laterit kullanmayacaksanız, bitkilere balık güvenli gıda katkı maddeleri, demir takviyeleri ve gübreler sağladığınızdan emin olun. Bazı su bitkileri de CO2 ilavesinden yararlanabilir. Saksı bitkilerinin saksılarından çıkarılması ve doğrudan alt tabakaya ekilmesi de kök gelişimine daha elverişli olabilir.

Yararlı bir ışık kaynağına yatırım yapın

Işığın, bitkilerin fotosentez yapabilmesi için önemli bir enerji kaynağı olduğunu zaten biliyorsunuz, ancak sahip olduğunuz akvaryum bitkilerinin türü, optimum büyüme için kullandığınız akvaryum ışığı türünü dikte etmelidir. Çoğu bitki tam spektrumlu aydınlatmadan yararlanır ve genellikle günde yaklaşık 10 ila 12 saat ışığa ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bazı bitkilerin daha spesifik ihtiyaçları vardır. Örneğin, bazı yaygın akvaryum bitkileri ışık ihtiyaçları şunlardır:

Dracaena sanderiana (bambu): Bitki için bakımı kolay bu, beta habitatları için bir favori ve orta ila yüksek aydınlatmada en iyisini yapıyor

Bolbitis: Genellikle iyi bir başlangıç ​​bitkisidir ve gelişmek için en az orta aydınlatma gerektirir

Echinodorus: Seçilen tam bitkiye bağlı olarak tipik olarak sadece düşük ila orta ışık gerektirir

Akvaryumunuza eklemek istediğiniz çeşitli bitkileri seçerken, bitkileriniz için aydınlatma ihtiyaçlarının tamamlayıcı olduğundan ve özel akvaryumunuzda karşılanabildiğinden emin olmak için bir su uzmanına danışın.

Akvaryum İçerisindeki Bitkilerin Temizliği

Balıklarınız gibi, akvaryum bitkileri de optimum büyüme için temiz bir ortama ihtiyaç duyar. Akvaryumunuza uygun balık akvaryum temizleyicisiyle düzenli olarak temizlemek yardımcı olabilir, ancak yosun büyümesinin önünü almak da önemlidir. Yosunlanmayı önleme ve Akvaryum bitki temizliği düzenli olarak yapılması gerekir. Yosun, ışık ve besin maddeleri için akvaryum bitkileriyle rekabet eder, ancak her zaman akvaryumunuz üzerinde olumsuz etkileri olabilecek bir alg kullanmak kadar basit değildir. Bunun yerine, algleri kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için akvaryuma çeşitli otçul su yaşamlarından birini dahil etmeyi seçin veya algleri her hafta bir yosun kazıyıcı ile fiziksel olarak çıkarın. Bitkileriniz için gübre kullanıyorsanız, yosun fosfatlar üzerinde geliştiği için fosfatlı bir tane kullanmaktan kaçının.

Akvaryum Dozlama ve Besin Öğeleri

Sağlıklı su bitkileri için fosfor, azot, potasyum gibi besinler gereklidir. Bunları eklemek yosunlara neden olmaz, olumsuz bir şekilde eklememek yosun problemlerinizi de çözmez .

Sıvı Karbon

Tüm ekili akvaryumlarda CO2 enjeksiyonu gerekli değildir, ancak yemyeşil ve sağlıklı bitkiler yetiştirmeyi planlıyorsanız kesinlikle önerilen bir bakımdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.