Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Sürüngen Kumları ve Toprak Çeşitleri

Sürüngen kumları onların en iyi şekilde hareket edebilmelerini sağlar. Doğal yaşam alanlarında gibi hissetmeleri için sürüngenlerin kendilerini konforlu hissedecekleri kum ve topraklara ihtiyacı vardır. Sürüngenlerinizin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını istiyorsanız bu malzemeleri kesinlikle temin etmelisiniz. Birbirinden güzel kaliteli sürüngen toprak çeşitleri için sitemizi ziyaret edebilir, sayfamızda bulunan ürünleri güvenle temin edebilirsiniz.

Sürüngenlerin doğal yaşam alanını oluşturmaya yardımcı olacak olan kum ve topraklar akvaryum içerisindeki kokuların oluşmasını önleyerek suyun da dengelenmesini sağlar. Akvaryum içinde dışkı ya da idrara bağlı olarak çeşitli kokular meydana gelebilir. Kum ya da toprak gibi taban malzemeleri bu kokuları içerisinde hapseder. Böylece akvaryumdan kötü kokular gelmez. Hayvanlarınız da mutlu bir şekilde yaşayabilir. Sarı çöl kumu bu konuda tam da size lazım olacak bir üründür.

Kullanacağınız sürüngen kum ve toprak çeşitleri sadece kötü kokuları önlemekle kalmaz aynı zamanda akvaryum içindeki sıvı emişini de sağlar. Böylece idrar ya da dışkı gibi pislikler kolay temizlenir. Özellikle sürüngen kumu bu konuda sizlere daha iyi yardımcı olabilir. Akvaryumda kalan sıvılar kötü kokuların oluşmasını önleyebilir bu nedenle sıvı emici kumların tercih edilmesi daha iyi bir seçenektir. Bunun için cabukmama.com adresimizi tercih edebilirsiniz.

Akvaryum için tercih edilen sürüngen toprağı sürüngenlerin çok daha rahat hareket etmesini sağlar. Örneğin hiç taban malzemesi bulunmayan bir akvaryumda kaplumbağalar çok zor hareket eder. Ancak toprak ya da kum olan akvaryumlarda daha iyi hareket özgürlüğü sağlanabilir. Aynı şekilde kertenkele de toprak ya da kum olmadan çok zor hareket eder. Akvaryumda beslediğiniz sürüngene göre bir toprak ya da kum tercihi yaparak sürüngenlerinizin daha mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatına devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Sürüngen kum çeşitleri akvaryumda yaşayan canlıların uygun ortam sıcaklığında yüzmesini sağlar. Çünkü bazı küm çeşitleri ortam sıcaklığını dengeleyerek ne çok sıcak ne de çok soğuk olmasını sağlar. Yani, akvaryum sıcaklığının uygun hale getirilmesi konusunda akvaryum taban malzemelerinin çok büyük önemi vardır. Cabukmama.com adresimizden en güzel akvaryum kaplumbağa kumu bulabilirsiniz.

Sürüngen Kumları ve Toprak Fiyatları

Sürüngen kumları ve toprak fiyatları temin etmek istediğiniz ürün çeşidine göre farklılık gösterir. Örneğin çöl kumu diğer ürünlere göre daha pahalıdır. Fiyatlar kum ve toprak çeşidine, alacağınız ürün çeşitliliğine ve kilosuna göre farklılaşmaktadır. Cabukmama.com adresimizden bütçenizi sarsmayacak uygun fiyatlar ile sürüngen kum ve toprak çeşitlerini temin edebilirsiniz.

Farklı sürüngenler için farklı akvaryum toprak ve kum çeşitleri vardır. Her birinin amacı onları doğal yaşam alanındaki gibi huzurlu hissettirmektir. Sürüngenler için üretilen taban malzemeleri sadece onların doğal yaşam alanını oluşturmakla kalmaz aynı şekilde doğal hareketler ile davranmalarına da yardımcı olur. Kazma, yumurtalarını saklama ve sürünme gibi eylemlerini taban malzemeleri sayesinde gerçekleştirirler. Doğallığı gerekleri davrandıkları zaman kendilerini çok daha sağlıklı ve huzurlu hissederler.

Bazı sürüngenler yumurtalarını saklamak ister. Örneğin kaplumbağalar yumurtalarını çok uzak görünmeyecek yerlerde saklayabilir. Bunun için akvaryumda beslediğiniz hayvanın doğal yaşam alanına uygun koşullarda toprak ya da kum temin etmelisiniz. Özellikle yavrular için kum oldukça gerekli bir akvaryum taban malzemesidir. Bu malzemeleri temin ederken cabukmama.com adresimize merak ettiklerinizi danışabilirsiniz. Böylece çok daha kolay bir şekilde akvaryum taban malzemesi temin edebilirsiniz. En kaliteli ve en uygun fiyatlı akvaryum kumları için bizleri tercih edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.