Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

Akvaryum Sirkülasyon Motor Çeşitleri ve Fiyatları

Akvaryumunuzda sağlıklı bir ortam sağlamak söz konusu olduğunda, akvaryum sirkülasyon motorları çok büyük önem taşır.  Filtreler, ısıtıcılar ve substratların hepsi önemli bir rol oynar, ancak akvaryum sirkülasyon motorları öncelikle balığınızın bulunduğu ortam olan suyun bakımından ve dolaşımından sorumludur. Bu, akvaryumunuzu kurarken dikkate alınması gereken en önemli özelliklerden biri olmasını sağlar.

Akvaryum Sirkülasyon Motor Boyutunun Önemi

Bugün piyasada birçok farklı boyut ve tipte akvaryum su sirkülasyon pompası bulunmaktadır. Birçoğu için ayırt edici faktörler, ne tür bir filtrasyon yöntemi kullandıkları, hangi akış hızlarına sahip oldukları, boyutları ve pompa donanımı ile birlikte paketleyebilecekleri ek donanımlardır.

Akvaryum Sirkülasyon Motor Filtrasyon Türü

Yaptığınız filtre seçimi, su pompası seçiminde önemli bir rol oynayacaktır, çünkü birçok stil çeşitli akvaryum pompaları ile uyumlu değildir. Filtre türünüzü balığınızın ihtiyaçlarına göre seçtiğinizden emin olun, ardından seçtiğiniz filtreyle uyumlu bir su pompası seçin; hiçbir şeyi şansa bırakmayın.Çoğu öğe, ilgili bilgileri geldikleri kutuda listelenir. Kutuda bilgi yoksa veya yeterli bilgi yoksa üreticinin web sitesine bakın.

Akvaryum Sirkülasyon Motor Akış Hızı

Farklı akvaryum pompaları farklı akış hızları üretecektir. Yine, eğer varsa, su sirkülasyonu gerekliliklerini görmek için seçtiğiniz balık türlerini öğrenmek akıllıca olacaktır. Tipik olarak, tuzlu su balıkları daha yüksek bir akış hızı isteyecekken, tatlı su balıkları daha az dolaşım ve dolayısıyla daha düşük bir akış hızı isteyebilir. Tabii ki akvaryumunuz için uygun boyutta su pompası almanız gerekecektir.

Açık olan ilk kural, akvaryumun içine sığacak kadar küçük bir tane almak olacaktır. Akvaryum hobisine yeni başlayan acemi balık sever için, akvaryuma sığıp sığmayacağını öğrenmek için yüksek güçlü bir akvaryum sirkülasyon pompasını kaç kez seçtiğine şaşıracaksınız. Bir akvaryum su pompası satın almadan önce akvaryumunuzun boyutu hakkında fikir sahibi olun.

Filtrasyon sistemi doğrudan su pompasına bağlanacak mı yoksa başka bir yerde kalacak mı? Su ne kadar uzak pompalanırsa, o kadar yüksek güç pompasına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Sadece birkaç örnek vermek gerekirse, su pompaları artık daha gelişmiş filtreleme veya sıcaklık düzenleme donanımı, özel sterilizatörler (UV sterilizasyonu dahil), kimyasal sıyırıcılar (protein sıyırıcılar gibi) ve hatta su soğutucuları ile birlikte gelebilir.

Bazı su pompaları, temizlemeye yardımcı olması için akvaryumunuzun boşaltılmasına ve doldurulmasına yardımcı olabilirken, diğerleri su değişimine hazırlanmak için tutma tanklarındaki tuzlu suyu karıştırabilir.

Tüm bu çeşitli ihtiyaçları karşılamak için ekstra bileşenlere sahip olmak isteyip istemediğinize veya daha sonra su pompalayabilecek ve diğer ürünler hakkında endişelenebilecek bir su pompasına ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

Sirkülasyon Motor Çeşitleri

Akvaryum Pompaları – İç ve dış olmak üzere iki çeşittir.

Dalgıç su pompaları, adından da anlaşılacağı gibi, akvaryumunuzun içinde, su hattının altında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Temizlemek için tipik olarak bir filtreye su çekerler ve ardından yeni suyu akvaryuma zorlarlar. Bazılarında, pompanın aynı anda temizlemesini ve ısınmasını sağlayan sıralı ısıtıcılar bile vardır. Kurulumu ve bakımı nispeten kolay olsa da, bir dezavantajı su soğutmalı olmalarıdır. Bu da su ortamınıza ek ısı ekledikleri anlamına gelir.

Dış pompalar akvaryumun dışında yer alır ve tanka giriş ve çıkış boruları ile bağlanır. Bunlar hoştur çünkü yaydıkları ısı tankın suyunu etkilemez; Ancak, cazip su hatlarıyla oynamak isteyebilecek çocuklara veya küçük hayvanlara karşı dikkatli olun. Sirkülasyon Motor fiyatları da piyasada çok çeşitlidir ve iyi araştırılıp alınması gereklidir.

Akvaryumunuz İçin En İyi Sirkülasyon Motorları

Akvaryum kafa motoru akvaryumun içinde bulunan hava basıncını dengelemeye yarar. Bu ürünler akvaryum sirkülasyon motoru olarak da isimlendirilir. Balıkların oksijen ihtiyacını sağlıklı olarak gidermeye yarayan bu araçlar farklı su hacimlerine bağlı olarak farklı ebatlarda üretilir. Birden fazla balık beslemeyi düşünen kişiler için kafa motoru son derece önemlidir. Akvaryum sump motoru halının dikey ve yatay formda eşit olarak dağıtılmasını sağlar. Su içerisinde her noktada oksijenin uygun seviyelerde olmasını sağlayan motorlar balıklara sağlıklı bir yaşam alanı sunar.

Hazır sump sistemi fiyatları tercih edilen ürünün özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Sump motoru şarjlı, güneş enerjili, sessiz, ışık filtreli gibi Farklı özelliklere sahip olabilir. Su içinde bulunan hava akışını güçlü bir şekilde etkileyen bu motorlar akvaryumunuza bağlı olarak değişiklik gösterir. Akvaryum sump motoru oksijen dengesinin yanında su akışı ve sıcaklığını kontrol etme özelliğine de sahiptir. Çok soğuk ya da sıcak ortamlarda oksijen dengesinin en iyi şekilde kurulmasına yardımcı olur. 

Kafa motoru akvaryum ideal oksijen oranı sallayarak balıkların canlılık kazanmasına yardım pratik bir kullanıma sahip olan bu ürünleri sitemizde uygun fiyatlara rahatlıkla bulabilirsiniz. Akvaryum içerisinde ideal su ortamının oluşmaması halinde balıkların ve su içerisindeki diğer canlıların yaşam kalitelerinde düşüş olacaktır. Sump kafa motoru bu ihtimallerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Akvaryumunuz için uygun olan motor modellerini sitemizden kolay bir şekilde satın alarak balıklarınızın daha sağlıklı bir ortamda büyümesini sağlayabilirsiniz. Herkesin istek ve ihtiyaçlarına hitap eden model çeşitliliğimiz ile sizlere hizmet sunarız. Balıklarınıza uygun yeni bir yaşam alanı kurmayı düşünüyorsanız veya elinizde bulunan akvaryumunuz için motor arayışı içerisindeyseniz bizi tercih edebilirsiniz. Son derece kaliteli olan akvaryum sump sistemi modellerimiz vardır.

 

Balıklarınız İçin Sağlıklı Yaşam Alanı Oluşturmak Adına Akvaryum Motorunda Bulunması Gereken Özellikler

Akvaryum motor fiyatları satın alacağınız ürünlerin büyüklüklerine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu ürünler balıklara sağlıklı bir yaşam alanı sunar. Akvaryumun içerisindeki havanın dikey ve yatay olacak şekilde dağılmasını sağladığı için kusursuz bir hava dengesi oluşturma özelliğine sahiptir. Akvaryum sump sistemleri balıkların ideal oksijen oranına sahip bir Akvaryum içerisinde uzun yıllar yaşamalarına yardımcı olur. Uç ve hortum kısmında yer alan hava taşı sayesinde oksijen partiküllerini dengeli olarak yayar. Bunun yanında estetik tasarımları ile de daha hoş bir görünüm sunacaktır. Balıkların stresli olması, dağlarının azalması ve yaşam kalitelerinin düşmesi gibi çeşitli riskleri azaltma özelliği vardır. Bu ürünlerin en önemli özelliklerinden biri de içerisinde filtre bulunmasıdır. Bu sayede akvaryum içerisine temizleme özelliği de bulunur. 

Akvaryum su pompası fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Su tankının dip kısmında biriken atıklar ve kirler düzenli olarak temizlenmediğinde su canlılarının zarar görmesine neden olur. Akvaryum motorları balıkların suyunun kirlenmesini engelleyerek hasta olmalarının önüne geçer. Son teknoloji ile üretilen bu ürünler enerji tasarrufu sağladığı için de bütçenizi sarsmayacaktır. Ekonomik bir kullanım sunduğundan elektrik faturanızı olumsuz bir şekilde etkilemez Bu açıdan da çevre dostudur. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ses çıkarmayan akvaryum motoru gürültülü çalışan motor kullanımını geride bırakmıştır. 

Mükemmel bir şekilde hiç ses çıkarmadan çalışan bu ürünler balıkların da rahatsız olmasının önüne geçer. Suya dayanıklı olarak üretildiği için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Sump akvaryum fiyatları bu gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu ürünlerin yüzeyleri ve iç yapısı aşınmalara karşı dayanıklıdır. Yüksek basınç sayesinde son derece kuvvetli ürünlerdir. Su taşıma, dalga yapma, oksijen oranını dengeleme gibi çeşitli fonksiyonları sayesinde balıklar için ideal bir ortam oluşturur.

  

İhtiyaçlarınıza Uygun Akvaryum Motoru Modelleri

Kafa motoru fiyatları ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişkendir. Bu ürünler suyun temiz ve taze kalmasını sağladığı için balıkların sağlığını korur. Su emiş ve çıkış işlemlerini aynı anda yapabilme özelliğine sahiptir. Titreşimli kauçuk ayaklara sahip olduğundan sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Akvaryum motoru sessiz olarak da bilinen bu ürünler bahçe havuzlarında da rahatlıkla tercih edilebilir. Elektronik bir şekilde ayarlanabilme özelliği olan motorlar güç tüketimi, boyut, su basınç yüksekliği gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. 

Sitemizde akvaryum motor çeşitleri ihtiyaçlara uygun seçenekleri ile beğeniye sunulur. Güneş enerjisi ile çalışan ürünler ihtiyacı olan enerjiyi güneşten alır. Bu ürünlerin üzerinde ihtiyaç duyulan enerjiyi üretmek adına güneş panelleri vardır. Balkonlarda, mekanlarda ya da cam kenarlarında rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde bütçenizden tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır. Akvaryum sirkülasyon pompası oksijen oranını ayarlamasının yanında filtreleme işlemi de yapar. Yem ve balıklar sebebiyle su üzerinde meydana gelen yağ tabakasını taşırarak balıkların yaşam alanlarının temiz kalmasını sağlar. Akvaryum motorları genellikle iç temizleme motoru ismi ile de anılırlar. Işıklı ürünler de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Aradığınız tüm akvaryum motoru modellerini sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.