Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 104 ürün bulunmaktadır.

Kuş Vitaminleri ve Sağlık Ürünleri

Çoğu insan daha iyi bir genel sağlık için vitamin ve takviyeye ihtiyaç duyar, evde beslediğimiz kuşlarımız da farklı değildir. Kuş vitaminleri ve kuş takviyeleri kafa karıştırıcı bir pazar olabilir. Papağan takviyeleri, iyi tüy sağlığı için yardımcılar, üreme yardımcıları veya enerji  yardımcıları; ihtiyaç ne olursa olsun, doğru ve zamanında verilen her vitamin ve kuş sağlık ürünleri  kuşunuza uzun ömür ve sağlıklı bir yaşam olarak döner.

Kuş vitaminlerini ve sadece onun için tasarlanmış takviyeleri verin. Daha güçlü gagalar için formüller, multivitamin genel sağlığını desteklemek için kullanılır. Daha kalın, daha sağlıklı, daha güzel tüyler ve Omega 3 yağ asitleri, spirulina ve iyi sindirimi destekleyen diğer süper gıdalar içeren kuş krakerleri

Kuş Vitaminleri

Kuş vitaminleri, içme suyuna karıştığında kuşlarınız için iyi çalışması için, içindeki tüm bileşenlerin suda çözünür olması, böylece sıvı boyunca eşit olarak çözünmesi ve yayılması önemlidir. Eğer bileşenler suda çözünür değilse, alt kısımda yerleşecekler ve kuşlar onlardan herhangi bir fayda elde etmeyeceklerdir. Ancak, tüm yararlı bileşenler güzel çözünür formlarda gelmez. Veya bazen çözünür formda elde edilebilirler, ancak çözünür olmayan versiyonun fiyatı diğerlerine oranla yüksektir ve birçok müşterinin ödemek istemediği bir maliyet olabilir. Bu durumlarda, yiyeceklere karışan çözünmeyen bir ürün daha iyi olabilir. Tüylerin hızlı uzamasını sağlamak için harika olan metionin, suda çözülür, ancak genellikle çürüyen lahana gibi kötü kokar, bu yüzden bunu gıda versiyonlarına karıştırmak daha mantıklıdır.

Kuş Sağlık Ürünleri

Bir diğer husus, çok sayıda nemli gıda yiyen kuşların sıvı ihtiyaçlarının çoğunu bu şekilde elde ettikleri ve bu nedenle su içmek için çok az istekleri olduğudur. Doğranmış meyveleri yiyen sultan papağanlarını düşünün. Suya takviyeleri koyarsanız, içmesini beklemek uzun sürebilir. Bunun yerine sultan papağan vitamini ince doğranmış meyveleri, ıslatılmış tohumu veya yumurta yiyeceklerine karıştırmaktır.

Muhabbet kuşları , daha az baskın olan kuşlardandır. Yeme alışkanlığının yanı sıra su içmeyle arası iyidir. Bu yüzden  kuş vitamini ve diğer sağlık ürünlerini suya koymak genellikle iyidir.

Tohum diyetindeki tüm kuşlara vitaminler, mineraller ve amino asitler içeren günlük bir takviye verilmelidir. Toz vitamin formülasyonları en iyi taze ürün veya peletler üzerine serpildiğinde kullanılır. Tohumların üzerine serpildiğinde çoğu boşa harcanır ve suya konulduğunda vitaminler zararlı bakteri üretmesini teşvik edebilir.  Mineraller esastır ve günlük olarak kemik kemikleri, mineral blokları, istiridye kabuğu veya yumurta kabuğu şeklinde verilmelidir. İstiridye kabukları, kemik unu, D3 ile dikalsiyum fosfat veya kalsiyum içeren bir mineral blok, gibi bir kalsiyum takviyesi mevcut olmalıdır. Muhabbet kuşlarına da bir iyot kaynağı verilmelidir.  Birçok kuş yetersiz beslenme alışkanlıkları ve yetersiz beslenme ile ilgili sınırlar geliştirir. Çeşitlilik ve ilgi katmanın bir yöntemi sofralık gıdaları dahil etmektir. Farklı yiyecekleri denemekten çekinmeyin.  Kum tüm papağanlar için gereksizdir. İspinozlar ve kanaryalar birkaç ayda bir bir tutam kum ile desteklenebilir. Kanarya vitamini kumdan da alır. Ancak çok fazla kum, vitamin eksikliklerine neden olabilir. Güvercin vitamin ve ilaçları da, kuş vitaminlerinden farklı değildir ve onu da yiyeceklerine karıştırarak uygulanması önemlidir.

Kuşlara Özel Vitamin ve İlaçlar

Evcil hayvanların bakımı söz konusu olduğunda son derece hassas olmak gerekir. Bu nedenle onların hijyeni, sağlığı, beslenmesi ve vitaminleri için en iyi ürünleri tercih etmek gerekir. Özellikle muhabbet kuşlarının vitaminlerinin aksatılmadan verilmesi gerekir. Muhabbet kuşu vitamini onların sağlıkla yetişmesi için son derece önemlidir. B vitamini muhabbet kuşlarının tüy bakımı için olmazsa olmazdır. Onların tüylerinin sağlıkla uzamasına ve tüylerinin dökülmemesine yardımcı olur. Güvercin iç parazit ilacı da tüylerin sağlıkla uzaması için etkilidir. Aynı zamanda B vitamininin iştah açıcı etkisi vardır. Sadece muhabbet kuşlarının değil güvercin ve papağan kuşları için de birtakım vitamin vardır. Cabukmama.com adresimizden güvercin vitaminleri de temin edebilirsiniz. Sitemizden kanarya bit ilacı da temin edebilirsiniz.

Cabukmama.com adresimiz uzun yıllardan bu yana %100 kaliteli muhabbet kuşu vitaminleri satışı yapmaktadır. Sitemiz sayesinde oldukça uygun fiyatlarda muhabbet kuşu vitaminlerini ve ilaçlarını temin edebilirsiniz. Hayvanlar için üretilen vitaminler genelde damla şeklinde kullanılır. Böylece gerekli vitaminleri suyunun içine damlatabilir ya da direk şırıngayla gagasına verebilirsiniz. Muhabbet kuşu gaga mantarı ilacı da şırınga yardımı ile verilebilir. Siz de bu ürünleri en iyi şekilde sitemizden temin edebilirsiniz.

Kaliteli İçerikleri ile Öne Çıkan Muhabbet Kuşu Vitaminleri

Muhabbet kuşu için vitamin arıyorsanız cabukmama.com adresimize gelebilirsiniz. Web adresimizde satışa sunulan tüm yemler %100 kalite ile üretilmekte ve sevgili minik dostlarımızın kullanımına güvenle sunulmaktadır. Kuşlar için gerekli takviyeler farklı kullanım amaçlarına yönelik üretilir. Bu nedenle hangi durumlarda hangi ürünü almanız gerektiği doğrultusunda bilinçli hareket etmenizde fayda vardır. Örneğin muhabbet kuşu multivitamin genelde onların bağışıklık sistemini korumak amacı ile kullanılırken E vitamini ise doğurganlık amacıyla kullanılır.

Muhabbet kuşu vitamin damlası hücrelerin korunması açısından da büyük önem arz eder. Düzenli kullanım sağlandığı sürece bu tür takviyelerin her zaman faydasını görebilirsiniz. Sadece tavsiye edilen miktarda ve zaman aralığında kuş için vitamin kullanmanız yeterlidir. Muhabbet kuşunuz için doğru vitamini ne şekilde kullanacağınızı öğrenmek için veteriner hekiminizden danışmanlık alabilirsiniz. Kuş için bit ilacı alırken de veteriner hekiminize danışmalısınız.

Kuş için vitamin pek çok kuş sahibi tarafından temin edilen ürünler arasında yer alır. Damlalıklı şişeler sayesinde kaç damla verdiğinizi kolayca hesaplayabilirsiniz. Muhabbet kuşları için üretilen vitamin çeşitleri pek çok alanda faydasını gösterir. Minik canlılar hastalandıklarında ya da vücutlarında başka bir problem görüldüğünde geç kalınmadan uygun vitaminlerin verilmesi gerekir. Siz de bağışıklığı yüksek kuşlara sahip olmak istiyorsanız muhabbet kuşları için vitamin kullanabilirsiniz.

Yapıları gereği son derece nazik olan bu hayvanlara bakım yapılırken gereken özenin gösterilmesi gerekir. Bu kapsamda en iyi muhabbet kuşu vitamini kullanarak onların hastalıklardan korunmasına, bağışıklık sistemlerinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Multivitamin muhabbet kuşu için de oldukça önemlidir. Kuşların tüylerinin korunması, metabolizmalarının sağlam çalışması ve kalsiyum emilimini kolaylaştırması gibi avantajlar sunar. Multivitamin eksikliğinde eklemlerinde ve kemiklerinde birtakım eksiklikler çıkabilir. Bacak ve omuzların gelişimi için de en iyi kuş vitamini etkendir.

Gelişimi Destekleyen Kuş Vitaminleri ve İlaçları

Muhabbet kuşları için vitaminler onların gelişimini büyük ölçüde etkiler. Örneğin muhabbet kuşu tüy vitamini belirli süreçlerde mutlaka kullanılmalıdır. Özellikle son derece ince tüylü kuşların zamanla güçlenmesini sağlamak maksadı ile en iyi güvencin vitamini kullanılmalıdır. Haddinden fazla tüy dökme problemi ile karşılaştığınız durumlarda mutlaka kanarya vitaminleri verilmelidir. Çünkü fazla tüy dökülmesi hayvanın üzerinde virüs ya da bakteri bulunması anlamına gelir. Zamanından önce gereken tedbiri almanız şarttır. Muhabbet kuş ilaçları bu nedenle düzenli kullanılmalıdır.

Kuşlar için vitaminler ne kadar önemliyse ilaçlar da bir o kadar değerlidir. Nasıl insanlar hasta olduklarında iyileşmek için ilaç kullanıyorsa kuşların da zaman zaman sıkıntılarından kurtulmaları için muhabbet kuşu ilaçları gereksinimi vardır. Bu ilaçlar onlar soğuk aldığında, iştahsızlık yaşadıklarında, fazla tüy döktüklerinde, gagalarında yara ya da mantar oluştuğunda ya da çok kaşındıklarında verilmelidir. Elbette en doğru kuş ilaçları veterinerler tarafından belirlenir. Bu nedenle veterineriniz ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır.

Kuşlar için sayısız sınırsız ilaç türü vardır. Her birinin kullanım amacı farklıdır. Örneğin kuş biti ilaçları kuşların bitlenmesi durumunda kullanılır. Bu sayede kuşlar bitlendiğinde kaşıntılarının önlenmesi, daha fazla bit türememesi sağlanır. Cabukmama.com adresimizde kuşlar için bit ilacı bulabilirsiniz. Sitemizden muhabbet kuşu bit ilacı da temin edebilirsiniz.

Kuş ishal ilaçları da ihtiyaç duyulan diğer ilaç türlerinden bir tanesidir. Kuşunuz ishal olduğunda hiç vakit kaybetmeden bu ilacı ona vererek durumun daha kötüye gitmesini önleyebilirsiniz. Aksi taktirde kuşunuz gün geçtikçe zayıflar ve bağışıklığı düşerek ölüme kadar ilerler. Durumun bu kadar ileriye gitmemesi amacıyla kuş vitamin ilaçları da kullanabilirsiniz.

Kuşlarda kullanılan ilaçlar görüldüğü üzere çok çeşitlidir. Görülen soruna göre ilaç türü belirlenmelidir. Ancak daha çok kuşlarda bit problemi görülür. Özellikle uçan ve dışarı çıkan kuşsa bitlenmesi en muhtemel sorundur. Bununla birlikte sık sık yıkanmıyorsa da bitlenme görülebilir. Bu durumlarda cabukmama.com adresimizden güvercin bit ilacı temin edebilirsiniz. En uygun fiyatlarda alışveriş yapmak istiyorsanız sitemizden kuş bit ilacı temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.