Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

Akvaryum PH Düzenleyicileri ile Su Kalitesini İdeal Seviyede Tutun 

Akvaryum nedir?

Akvaryum kelimesi latince aqua kelimesinden türemiştir. Ağırlıklı olarak cam ya da kalın plastiklerden yapılmış olan saydam malzemelerden yapılmaktadır. İçerisi dışarıdan görülebilecek malzemelerden üretilmiştir. İçerisinde yaşayan canlılara bakıldığında ise genellikle balıklar, suda yaşayan canlılar ya da sürüngenler ile birlikte su bitkileri yaşamaktadır.

 

Akvaryum PH değeri nedir? Önemi nedir?

Akvaryumun PH değerinin canlıların türüne göre orantılı olması yaşam kaliteleri ve yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından oldukça önemli bir konudur. PH değeri denilen kavramı açıklamamız gerekir ise suyun içerisinde yer alan asit ve alkali seviyesini belirten bir kavram olarak açıklayabiliriz. PH değeri 1 ile 14 sayıları arasındaki bir sayı ile ifade edilmektedir. Burada suyun nötr olabilmesi için ideal PH değeri 7 ‘dir. 7 rakamı ile gösterilen PH değeri ne asitik ne de alkali olarak adlandırılamamaktadır bunun nedeni ise suyun nötr olmasından kaynaklanmaktadır.

 

PH değeri manuel olarak ayarlanması konusunda oldukça zor ve kimya bilgisine sahip olarak özenle ve titizlikle bakılması gereken bir süreci beraberinde getirmektedir. Bu aşamada manuel olarak ayarlanması oldukça zor olması nedeni ile Akvaryum PH düzenleyici cihazlardan destek alınabilir ki bu durum balıkların ve canlıların yaşam alanlarını kaliteli ve yaşanılabilir hale getirilebilmesi için ise oldukça verimlidir. Halk dili arasında Akvaryum PH düzenleyiciler akvaryum su düzenleyici olarak da adlandırılabilmektedir.

  

Akvaryum Su Kalitesini Kontrol Altına Alan PH Ölçme ve Düzenleme Ürünleri

Akvaryum PH ölçer cihazlarda cihazlar oldukça hassas cihazlar olarak üretilmiştir. Bunun nedeni su değeri için akvaryum içerisinde yaşayan canlıların yaşam sürelerini ve yaşam kalitelerini etkilemeleri nedeni ile hayati önem taşımasıdır. PH ölçer cihazları kullanımında suyun PH seviyeleri yükselmesi halinde cihaz otomatik olarak akvaryum ph düşürücü işlevinde olur ve bu durum ile birlikte suyun ph seviyesi tekrar nötr haline kolaylıkla ve hızlı bir şekilde dönüştürülmektedir. Akvaryumun alkali seviyesinin yüksel olması balıkları çok fazla etkilemektedir. Bu nedenle böyle bir durumda anında cihazların devreye girmesi ile birlikte suyun PH seviyesinin düşürülmesi gerekmektedir.

PH ölçer akvaryum için olmazsa olmaz bir cihazdır. Bu nedenle piyasa içerisinde birçok PH ölçer cihazlara yer verilmiştir. Ancak bu süreçlerde seçim yaparken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle cihaz seçimlerinde çok dikkatli bir şekilde devam edilmesi gerekmektedir. Cihazların kaliteli ve güvenilir olması büyük önem taşımaktadır. Su kalitesini ölçen cihazların hayati önem taşıması nedeni ile dikkatli bir şekilde seçilerek satın alınması ve çalışma durumunun ise sık sık kontrol edebilmesi gerekmektedir.

 

Akvaryum Ph Düşürücü & Yükseltici Fiyatları 

İnternet sitemiz üzerinden kaliteli ve güvenilir olan tüm PH düşürücü ve yükseltici fiyatları kolaylıkla bulabilir, uygun fiyatlar ile satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Akvaryum iletkenlik ölçer cihazlarımızı da internet sitemizden içerisinden kolaylıkla inceleyerek satın alabilirsiniz. Cihazlarımız öncelikle akvaryum ph ölçme özelliği ile birlikte suyun ph değerini ölçmektedir. Ardından Ph değeri düşük mü aksi halde yüksek mi kontrol etmektedir. Bu işlem sonrasında ise PH değeri düşük çıkması halinde akvaryum ph yükseltme işlemi cihaz üzerinden otomatik olarak devreye girmektedir. Tekli cihazların yanı sıra aynı zamanda ph ölçme işlemi için akvaryum ph ölçüm kiti olarak da tercih edebilirsiniz. Böylelikle akvaryum ph ölçümü açısından sağlıklı ölçünler ve kaliteli bir yaşam sürdürecek olan balıklarınız için ideal ph oranı kolaylıkla sağlanmış olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.