Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 37 ürün bulunmaktadır.

Kuş Oyuncakları

Bir kuş oyuncaklarından çok hoşlanır. Onları aktif, uyarılmış ve zihinlerini meşgul tutar. Ayrıca kuşlar kemirme ve çiğneme ihtiyacı hissederler. Vahşi doğada yaşarken yaptıkları gibi farklı malzemeleri çiğnemeleri içgüdüseldir, bu nedenle oyuncak sağlamak kuşunuza bir iş bir meşgale vermek için müthiş bir yoldur.

Kuş Oyuncakları Çeşitleri

Onlar için sağlayabileceğiniz her türlü oyuncak vardır. Bir kafesin iç kısmına asılan ve bir tür oyun tahtası gibi hareket eden ayak oyuncakları, asılı oyuncaklar, kuş salıncağı, dikey oyuncaklar ve bulmaca oyuncaklarının bulunduğu kategori kafes oyuncakları kategorisidir.

Bu oyuncaklardan bazılarını petshoplarda bulabilirken, küçük, kuşunuza özel olarak tasarlanan ürünler de bulabilmek mümkündür. Ya da kuşunuz için özel kendinizin tasarladığı oyuncağı yapmak sizin için de çocuk oyuncağı olacaktır.

En İyi Kuş Oyuncakları

Kuşunuz veya papağanınız için ne tür bir oyuncak alacağınız mizacına bağlıdır. Kuşlar için oyuncak bulmadan önce kuşlarınızı biraz gözlemlemek biraz da şu sorulara cevap vermek önemlidir. Kuşunuz ne yapmaktan hoşlanır? Kağıt gibi yumuşak şeyleri çiğnemeyi sever mi?  Ya da ağaç sakızlarını balsa ağacından sökmekten hoşlanıyor mu yoksa deriye mi ilgi duyuyor? İpleri tiftiklemekten, aynaya bakmaktan hoşlanır mı? Örneğin sultan papağanı oyuncağı ve cennet papağanı oyuncak olarak aynayla oynamayı, kendilerine bakmayı çok severler.  Muhabbet kuşları da aynalı oyuncakları çok sever.  Kanaryalar ise genellikle kanarya oyuncağı olarak salıncaklardan hoşlanır.

Kuş Oyuncak Malzemeleri

Oyuncaklar yumuşak ahşap, parke, ham deri, halat, saman, metal, hindistancevizi kabukları, plastik ve diğer malzemelerden yapılabilir. Boncuklar, çanlar, fındıklar, aynalar içerebilir veya yiyecek, ikramlar veya ahşap parçaları gibi çiğnenecek şeyler ile doldurulabilir. Mevcut farklı oyuncakların sayısı şaşırtıcıdır ve kuş sahipleri evcil hayvanlarına yıkılabilir ve olmayan oyuncaklarını vermelidir. Papağanların faturalarını iyi durumda tutmak için çiğnemeleri gerekir ve çiğneme oyuncakları ve gaga düzenleyiciler en iyi şekilde çalışır. Sert plastikten yapılmış olanlar gibi kolayca yok edilemeyen oyuncaklar bile kuşların çiğnemesi için harikadır. Birçok kuş oyuncağının çok renkli olduğunu ve kuşların tüm renkleri görebildiği ve özellikle sarı, portakal ve kırmızı gibi parlak renkli nesnelere daha fazla ilgi duyacağı için çok renkli olduğunu unutmayın.

Çoğu kuş sahibi sadece papağanların oyuncaklara ihtiyaç duyduğunu düşünebilirse de, kanaryalar da dahil olmak üzere ispinozların da oynamak için oyuncaklardan hoşlandığı bir gerçektir. İspinozlar lifli malzeme türlerini çekmeyi ve saman çiğnemeyi severler. Ayrıca büyük ölçüde salıncaklardan ve boncuk ve küçük plastik zincirlerde gagalamayı severler.

Aynalar, kuş oyuncak kategorisinde en yanlış anlaşılanlardan biridir. Yıllarca birçok evcil hayvan sahibine kuşlara ayna almamaları bu yüzden evcilleşmeyecekleri söylendi. Bu doğru değildir. Aslında, muhabbet kuşları ve sultan papağanları gibi daha küçük kuşlar için aynalar bir zorunluluk olarak görülmelidir. Sultan papağanının veya muhabbet kuşunun aynasına çok fazla bağlanması son derece nadirdir, ancak böyle yaparsa ayna çıkarılabilir. Ayna, sahibi olmadığı zaman bir arkadaştır, ancak kuş uzaklaştığında arkadaş ortadan kaybolur ve böylece uysal kuş daha sonra dikkatini çekmek için sahibine gider. Genellikle kozalaklar, papağanlar ve orta ila büyük boyutlu kuşların oyuncağı olabilir. Birçok farklı oyuncak türü sunmak ve kuşunuzun ne ile oynamayı tercih ettiğini ve onunla nasıl etkileşime girdiğini görmek, kuşunuz için en uygun oyuncak tipini belirlemenin bir yoludur. Ne yapmayı tercih ettiğini öğrendikten sonra, kuşunuz için en iyi kuş oyuncakları olmasını istediğinizi düşündüğünüz oyuncakları seçmek size kalmıştır.

İnternetten yapacağınız online alışverişlerde, kaliteli ve kuşunuzu oynamaktan ve onu yok etmeye çalışmanın yollarını keşfetmek için mutlu edecek çok çeşitli oyuncakları bulmanın kolay bir yoludur.

Birbirinden Eğlenceli Kuş Oyuncakları

Muhabbet kuşu oyuncakları kuşlarınızın çok daha keyifli vakit geçirmesine yardımcı olur. Kuş oyuncakları kafesleri süsleyen, bambaşka atmosfer yaratan ve evcil dostunuzun neşesini arttıran ürünlerdir. Diğer canlılarda olduğu gibi bu canlıların da kaliteli yaşamaya ihtiyacı vardır. Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayarak onların daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamasına yardımcı olabilirsiniz. Kuş oyuncakları da onların refah içinde yaşaması için önemli parçalardır. Cabukmama.com adresimiz üzerinden birbirinden güzel ve kaliteli muhabbet kuşu kafesi süsleri temin edebilirsiniz.

Her kuşun türüne göre farklı gereksinimleri vardır. Aynı şekilde her kuşun ihtiyacı olan oyuncak türü de birbirinden farklıdır. Muhabbet kuşu oyuncak ile kanarya oyuncakları nitelik bakımından farklılık gösterir. Bu oyuncaklar sayesinde kuşlarınız gün boyu sıkılmaktan kurtulurlar. Siz de cabukmama.com adresimizden farklı ve nitelikli kuş oyuncağı satın alabilirsiniz.

Oyuncakların yanı sıra kuşların kafes içinde bulundurulması gereken aksesuarları da bulunur. Muhabbet kuşu aksesuarları arasında ilk önce yemlik ve suluk sayılabilir. Diğer aksesuarların yanında ise ayna, hijyenik kap, kuş kumu gibi ürünler de mutlaka kuşlar için olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Aksesuar seçiminde de oyuncak seçiminde de farklı renklere odaklanmak doğru olabilir. Çünkü canlı ve farklı renk tonları kuşlar için her zaman ilgi çekicidir. Çıngıraklar ve muhabbet kuşu kafes oyuncakları da farklı renk tonlarında seçilmelidir.

Kuş Oyuncaklarının Sunduğu Avantajlar

Kuşlar için oyuncak pek çok avantaj sunar. Minik dostunuzun kendini daha mutlu ve enerjik hissedebilmesi için bu tür oyuncakları tercih etmeniz doğru olacaktır. Oyuncak muhabbet kuşu canlıların hareket kabiliyetinin gelişmesine, kanatlarını daha iyi kullanmasına ve özgürce mutlu olmasına yardımcı olur. Nesnelere erişmek için sürekli kanatlarını hareket ettirmesi ve gagasıyla oyuncakları yakalamaya çalışması onun zihinsel olarak da gelişmesine katkıda bulunur.

Muhabbet kuşları için oyuncaklar seçerek kanatlı dostlarınızla daha yakından vakit geçirebilir, hangi oyuncaklardan hoşlanıp hoşlanmadıklarını da kolayca keşfedebilirsiniz. Kafes içinde tek başına yaşayan kanatlı dostlarınız kuş kafesi oyuncakları sayesinde neşeli ve keyifli vakitler geçirebilir. Hiçbir oyuncak olmayan, kafesin içinde yapayalnız bulunan kuşlar kendini psikolojik olarak kötü hissedebilir ve bu da onların huzursuz olmasına yol açar. Bu durumun önüne geçmek için siz de cabukmama.com adresimizden muhabbet kuşu oyuncak fiyatları incelemesi yapabilir, güvenle sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

Kullanışlı, İşlevsel, Eğlenceli ve Uygun Fiyatlı Kuş Kafesi Oyuncaklar

İşlevselliği, kullanışlılığı ve eğlence dolu saatler yaşatması ile ön plana çıkan muhabbet kuşu salıncak modelleri kuşlarınızın keyifle zaman geçirmesine yardımcı olur. Salıncaklar sayesinde kuşlarınız ileri geri sallanarak mutlu olabilir. Ayrıca kanatları ve gagaları ile sürekli salıncakla oynayıp kabiliyetlerini arttırabilir. Salıncağın yanı sıra muhabbet kuşu zilli oyuncak da kuş sahiplerinin tercih edebileceği bir seçenektir. Zilli oyuncak çıkaracağı sesler ile kuşunuzu heyecanlandırır, sevindirir ve canının sıkılmasının önüne geçer. Farklı ses tonlarında şakırdayan zilli oyuncakları tercih ederek kuşunuzun tek başına dahi keyifle zaman geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.