Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

Akvaryum Filtre ve Yedek Parçaları

Akvaryum filtresi ve yedek parçaları balıkların çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesini sağlar. Bu parçalar özellikle evinde ya da ofisinde akvaryum canlısı bakan kişiler için çok tercih edilir. Alacağınız akvaryum su temizleme motoru gibi parçalar suyun kalitesini en üst seviyeye taşır. Çünkü akvaryum filtre malzemeleri içinde bulunan bileşenler sayesinde su içinde bulunabilecek bakteri ve mantar gibi unsurları minimuma indirir. Akvaryumlar için özel dış filtre hortumu suyun daha berrak hale gelmesini sağlayarak suyun içindeki oksijen miktarını arttırır. Cabukmama.com adresimizden temin edeceğiniz filtre malzemeleri tatlı ve tuzlu sularda rahatlıkla kullanılabilir.

Akvaryum filtre çeşitleri yavru balıklar, cins balıklar ve yetişkin balıkların yaşadığı akvaryumlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı şekilde su kaplumbağası için de bu ürünleri kullanmak mümkündür. Akvaryum iç filtre malzemeleri hava motoruna bağlanarak çalışır ve bu sistem suyun sürekli hava almasını sağlar. Akvaryum dış filtre malzemeleri dışarıdan monte edilerek sürekli olarak suyu arındırmak amacı ile kullanılır. Amonyak giderici olarak kullanılan bu sistemler zehirli maddeleri toplar ve su içindeki kötü maddeleri yok eder. Amonyak düzenini kontrol altında tutmanız balıkların stresini azaltırken daha iyi gelişmesini sağlar.

Akvaryum dış motor malzemeleri özellikle yeni alınan akvaryumlar için oldukça gerekli ekipmanlardır. Akvaryumun içinde birden fazla balığın yaşaması durumunda da akvaryum sahipleri bu ürünler ile hem akvaryumun uzun süreli kullanılmasını sağlayabilir hem de akvaryumda yaşayan canlıların daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olabilir. Balıklarınızın ve diğer su canlılarınızın yaşamını stabilize edebilmesi için cabukmama.com adresimizden akvaryum dış motor fiyatları incelemesi yapabilirsiniz.

Sağlıklı Canlılar İçin Akvaryum Filtre Malzemeleri

Akvaryum iç filtre motoru sağlıklı balıklar için olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır. Yavru balık, karides, kaplumbağa için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İnce delikli süngerden yapılan filtreler filtre motoru sayesinde performans gösterir. Kimi zaman filtrelerin yedek parçalarında arıza görülebilir. Bu durumda yeni bir filtre motoru temin etmek istiyorsanız cabukmama.com adresimizi tercih edebilirsiniz.

Akvaryum dış filtre hortum seti de yapılarından ötürü akvaryum içinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İnce yapıları sayesinde minik akvaryum canlılarını korumaya yardımcı olan bu ürünler sayesinde siz de akvaryumlarınızın çok daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Akrilik malzemelerden oluşan bu setler hiçbir şekilde motora ya da akvaryumun diğer parçalarına zarar vermez. Akvaryum şelale aparatı gibi bu ürünler de hiç tereddüt etmeden direk akvaryumun içine bırakılabilir.

Küçük akvaryumlarda tercih edilen akvaryum iç filtre süngeri güvenle tercih edilebilir. Diğer sistemlerle de uyumlu olan iç filtre süngerleri ön temizleme sistemine de sahiptir. Bu sayede akvaryumlarınız daima temiz kalabilir. Akvaryumunuzda yavru balık varsa da güvenle bu ürünleri kullanabilirsiniz. İnce gözenekli yapıları sayesinde balıkların ya da akvaryum içinde yaşayan diğer canlıların başka bir yere girmesi önlenir. Bu modelleri hava motoruna bağlayarak güvenle kullanabilir, çok daha sağlıklı akvaryumlara sahip olabilirsiniz.

Su Canlıları İçin Akvaryum Filtre Malzemeleri

Bitkili akvaryum filtre malzemeleri özel üretimleri ve tasarımları sayesinde akvaryum dışında kullanılabilir. Cabukmama.com adresimizde satışa sunulan bu setler birinci sınıf malzemeden üretilmiştir. Bu nedenle %100 kaliteye sahiptir. Bitkili akvaryum dış filtre malzemeleri akvaryum içinden ağır metalleri, pis kokuları, sağlıksız bitkileri arındırarak balıklara çok daha sağlıklı bir yaşam alanı sunar. Aynı şekilde akvaryum 3lü kartuş filtre de organik kirleticiler ve katkı malzemelerini akvaryumdan uzaklaştırır.

Cabukmama.com adresimizden temin edeceğiniz akvaryum tepe filtre malzemeleri uzun ömürlü yapıları sayesinde oldukça avantajlıdır. Her türlü akvaryum sisteminde bu malzemeler çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Siz de tertemiz, sağlıklı ve hijyenik akvaryumlara sahip olmak istiyorsanız cabukmama.com adresimizden akvaryum dış filtre malzemeleri fiyatları araştırması yapabilirsiniz. Sitemizden bu ürünleri uygun fiyatlarda temin edebilirsiniz.

Hem İç Hem Dış Akvaryum Filtre Malzemeleri

Akvaryum dış motor gibi akvaryum dış filtre ve akvaryum ön filtre gibi iç akvaryum malzemeleri canlıların daha temiz, berrak suda ve sağlıkla yaşamasına yardımcı olur. Bu ürünleri seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Akvaryumunuzun nesi eksik, balıklarınızın neye ihtiyacı var bunlara dikkat ederek cabukmama.com adresimizden dış motor akvaryum temin edebilirsinizAkvaryum Filitre Malzemeleri

Akvaryumdaki su, balıklarınızın yaşam kalitesini ve genel sağlığını büyük ölçüde etkiler. Akvaryum  su kalitesi sadece akvaryumunuzun görünümünü etkilemez, aynı zamanda balıklarınızın sağlığı için de önemlidir. Filtre ortamı yardımıyla temiz, sağlıklı su bulundurmak, balığınızın en iyi sağlığı korumasına yardımcı olmanın anahtarıdır. İyi su kalitesini korumanın ve balıkların gelişmesini sağlamanın en iyi yollarından biri, akvaryumunuzu iyi bakterilerle tohumlamaktır. İyi bakteriler, balık atıkları ve diğer organik maddelerden kaynaklanan zararlı amonyağı parçalar. En iyi akvaryum filtre malzemeleri, yararlı bakterilerin gelişebileceği optimal bir ortam yaratır.

Hangi Filtre Malzemesi Hangi Amaç İçin Kullanılır?

Filtrenizdeki temiz sudan sorumlu malzeme filtre ortamıdır. Çeşitli işlevleri nedeniyle, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli filtreler ve malzemeleri vardır.

Çeşitli Filtre Malzemeleri Nereye Aittir?

Temel kural, suyun kabadan inceye doğru sıralı olarak filtrelenmesi gerektiğidir. İnce bir filtre malzemesi, ilk aşamada kullanılırsa su akışını hızla tıkar ve azaltır. Bu yüzden önce ön filtreleme yapıyoruz, ardından bunu biyolojik filtrasyonla takip ediyoruz. İdeal olarak bunu ilave bir ince mekanik filtre ortamı takip etmelidir. Fosfat gidericiler gibi problem çözen filtre malzemesi, biyolojik filtre ortamının son kısmının (yer yetersizliğinden dolayı) yerini almak üzere tasarlanmıştır ve nihai ince mekanik filtre ortamından önce yerleştirilmelidir.

Mekanik Su Temizleme

Doğrudan akvaryumdan emilen ve filtreye ulaşan atıklar, filtre malzemesini hızla tıkayacaktır. Bu nedenle, bir ön filtreye yol açan nispeten iri bir filtre malzemesi vardır.

Kirleticileri parçalayan bakteriler filtreye yerleşir ve her mekanik filtre malzemesi, mekanik filtreleme kalitesinin yanı sıra zamanla yerleşen biyolojik bir filtre malzemesi haline gelir. Bu biyolojik nitelikler temizlik sırasında büyük ölçüde yok edilir ve yeni bakterilerin filtre yardımıyla yenilenmesi gerekir.

Filtre malzemeleri kullanılmış bir akvaryum suyu örneğinde yıkamanız tavsiye edilir. Yeni bulgular, filtreye sadece yararlı bakterilerin yerleşmediğini, aynı zamanda patojenik yani hastalığa neden olan mikropların orada ürediğini göstermiştir. Bu nedenle dış filtre malzemesi iyice temizlemek ve bakteri popülasyonunu “yok etmek” için çaba gösterilmelidir.

Biyolojik Filtrasyon

Biyolojik akvaryum filtre malzemesi, zararlı maddeleri ayrıştıran bakterilerin kolonizasyonu için geniş bir alan sağlar. Bu amaçla ince filtre köpüğü veya hazır önceden kesilmiş malzeme tedarik edilebilir. Bakterilerin çökebileceği ve kirleticileri parçalayabileceği ince bir gözenek yapısı gösteren sinterlenmiş camdan yapılmış malzemeler bu açıdan çok daha etkilidir. Biyolojik filtre ortamının kısa bir süre durulanması gerekir, ancak yoğun bir şekilde temizlenmemelidir. Aksi takdirde bakteriler tamamen öldürülür ve yeniden yerleşim oldukça uzun sürebilir.

Filtre Malzemesinde Sorun Nasıl Giderilir?  

Bazen maddeler suda birikir ve bu sorunlara neden olabilir. Nitratlar (NO3) ve fosfatlar (PO4), diğer şeylerin yanı sıra, yosun besinleridir. Silikatlar (Si02) göze hoş görünmeyen diyatomlara yol açar. Bu maddelerin konsantrasyonunu su testleri kullanarak ölçebilir ve özel filtre ortamları yardımıyla tamamen azaltabilir veya çıkarabilirsiniz. Sorun giderici filtre malzemesi temizlenemez ancak tükendiğinde değiştirilmesi gerekir. İlaçların kullanımından sonra, kısmi su değişimi yaparak ve aktif karbonu filtreye sokarak bunları akvaryum suyundan çıkarmak önemlidir. Aktif karbon, suyun renk değiştirmesini tersine çevirmeye de yardımcı olabilir. Aktif karbon temizlenemez ve kullanıldıktan sonra çıkarılması veya değiştirilmesi gerekir.

Post-Filtrasyon

Su filtrenizden geçtikten sonra ince bir filtre malzemesine ulaşır. Bu amaçla ince filtre köpüğü, filtre ipi veya filtre keçesi uygundur. Filtre malzemesi ne kadar ince olursa, daha sık temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekir!

Filtre ipi

Filtre ipi sudaki kiri temizlemek için mükemmel bir filtre malzemesidir. Ancak kirlilik derecesine bağlı olarak, oldukça hızlı bir şekilde tıkanabilir ve filtrenizin su akışını azaltır. Filtrenizi açmak için kısaca kilitlediğinizde, çıplak gözle, filtre diş ipinizin ne kadar kirli olduğunu kolayca görebilirsiniz. Filtre diş ipi o kadar incedir ki durulamaz, ancak her filtre temizliği sırasında değiştirilmesi gerekir. 

Akvaryum Filitre Çeşitleri ve Fiyatları

Akvaryum Filitreleri çekici ve sağlıklı akvaryumların bakımında oynadığı önemli rolü herkes bilir. Bazı insanlar filtre kullanmadan akvaryumlarını başarıyla korurlar. Bununla birlikte, çoğu insan için bir filtre sistemine sahip olmak, su kalitesinin korunmasında muazzam bir yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, akvaryumlar ve balıklar için uygun bir filtre seçmek basit bir şey değildir. Piyasada düzinelerce filtre türü vardır. Her türün genellikle birkaç rakip markası ve stili vardır. Bu yüzden seçimi daha karmaşık hale gelebilir.

Akvaryum Filitre Çeşitleri

Şu anda piyasada boyut, fiyat ve üç temel filtreleme türünü gerçekleştirme yetenekleri arasında değişen birçok filtre türü vardır. Akvaryum filitre çeşitleri şunlardır:

  • Akvaryum İç Filitresi
  • Çakıl Altı Filitresi
  • Akvaryum Dış Filitresi (Güç Filitresi)
  • Köşe Kutu Filitresi
  • Islak kuru Filitre

Sisteminiz için bir filtre seçmeden önce ne tür balık yetiştireceğinizi bilmek önemlidir. Canlı ekili bir tatlı su akvaryumu gibi bazı akvaryumlar biyolojik olarak verimli bir filtre gerektirmez, ancak hem kimyasal hem de mekanik filtreleme de verimli bir filtre gerektirir.

Akvaryum İç Filitreler

Akvaryum iç filtresi birçok farklı stilde gelir ve akvaryumda alt tabakaya yerleştirilir veya vantuzlarla yanlardan birine monte edilir. Köşe kutusu filtreleri ve sünger modelleri içerir. Çoğu iç filtre için, filtrenin girişine bir hava yolu takılması gerekir ve akvaryumun dışında bulunan bir hava pompası tarafından tahrik edilir. Hava, filtrenin tabanına pompalanır, filtreden geçer ve daha sonra filtrenin üstünden serbest bırakılır ve burada suyun yüzeyine dağılır. Hava kabarcıklarının hareketi, filtreden geçirerek filtrasyonu gerçekleştirmesini sağlayan su hareketi yaratır.

Akvaryum Köşe Kutu Filitresi

Köşe kutu filitresi tipik olarak akvaryumun köşesine uyacak şekilde şekillendirilir. Sadece üst ve alt kısımlarda suyun içinden geçmesine izin veren bir kutudur. Çakıl üzerine yerleştirilen hava, uzak bir hava pompasından filtrenin altına pompalanır. Hava, suyu filtreden alttan çeker ve filtreyi üstte bırakır. Köşe kutusu filtresi, her üç filtreleme türünü de gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır, ancak düşük oksijen içeriği ve daha düşük su akışı seviyesi nedeniyle tüm türlerin verimliliği sınırlıdır.

Akvaryum Sünger Filitre Modelleri

Akvaryum filitre modelleri sünger filtre, suyu çok geniş bir yüzey alanına sahip sünger benzeri bir malzemeden çekmek için u şeklinde bir tüpün kullanıldığı bir tasarıma sahiptir. Hava akışını sağlamak için ayrı bir hava pompası gereklidir.

Sünger malzemesi hem mekanik hem de biyolojik filtrasyon yapabilir. Mekanik filtrasyon, süngerin içinden geçen suda asılı partikül maddeyi hapsedmesiyle gerçekleşir. Biyolojik filtrasyon, sünger üzerinde yaşayan faydalı bakteriler tarafından sağlanır. Mekanik ve biyolojik etkinliği, daha az oksijen miktarı ve filtreden çekilen su hacmi nedeniyle sınırlıdır.

Akvaryum filitre fiyatları arasında bu tip filtreleme çok ucuzdur ve bakımı kolaydır. Organik maddeyi bozulmaya başlamadan önce çıkarmak için her hafta sünger filtre akvaryumdan çıkarılan suda durulanmalıdır. Bu filtreleri temizlerken akvaryum suyu kullanmak önemlidir, böylece biyolojik filtrasyondan sorumlu faydalı bakterileri öldürme riskiniz olmaz. Her iki dahili filtre türü de sınırlı kullanıma sahiptir, sadece az sayıda nüfusa sahip küçük akvaryumlarda etkilidir. Bu filtrelerin tipik kullanımları üreme ve hastane tanklarındadır.

Akvaryum Çakıl Altı Filitresi

Bir çakıl altı filtresi, alt tabakanın altına monte edilen (örneğin; çakıl) oluklu bir plaka kullanır ve su yüzeyine doğru yukarı doğru uzanan kaldırma tüpleri adı verilen birden fazla tüpe sahiptir. Yükseltme tüplerinin içine bir hava taşı monte edilir veya suyu alt tabakadan ve tüplerden yukarı çekmek için tüpün üzerine bir güç kafası yerleştirilir.

Çakıl filtreleri altında kullanılan akvaryumlar, uygun şekilde muhafaza edilmezse daha yüksek nitrat ve fosfat seviyelerine yükselme eğilimindedir. Yine, bu filtreleri kullanırken sağlıklı bir sistemi korumak için haftalık çakıl temizliği ve su değişiklikleri gereklidir. Bu filtreler, hava taşlarının veya güç kafalarının kullanılmasına bağlı olarak tipik olarak düşük ila orta fiyat aralığındadır. Çeşitli akvaryum kurulumlarında kullanılabilirler, ancak bakım yapılabilecek hayvan miktarı sınırlı olacaktır. Bitki kökleri çakıl filtresine dönüşebileceğinden ve su akışını engelleyebileceğinden, tatlı su ekili akvaryumlar için çakıl altı filtreler önerilmez.

Akvaryum Dış Filitreleri

Akvaryum dış filitresi veya  "güç filtreleri" olarak da bilinen filitreler akvaryumun arkasına asılmak üzere tasarlanmış, piyasada bulunan geniş filtre dizisini tanımlamak için kullanılan terimdir. Bu filtrelerin çoğunda her üç filtrasyon türü kullanılır ve bakımı çok kolaydır. Bu üniteler ayrıca suyu filtreye çekmek için gerekli olan pompayı içerir ve tamamen bağımsızdır. Akvaryum suyu, bir u-tüpü kullanılarak filtreye çekilir ve bir kartuştan veya başka tipte bir filtre ortamından akar. Çoğu model, belirli filtre modeli için tasarlanmış, genellikle aktif karbon içeren filtre kartuşları gerektirir.

Düşük ve orta fiyat ve bakım kolaylığı nedeniyle, dış filtreleri genellikle başlangıç ​​hobisi için mükemmel bir filtrasyondur. Güç filtreleri, tatlı su ekilen veya tuzlu su akvaryumları için uygun değildir. İdeal olarak, tatlı su ekili bir akvaryumun su yüzeyi rahatsız edilmemelidir, böylece sudaki karbondioksit konsantrasyonları korunabilir. Tüm güç filtreleri suyun yüzeyini bozar ve onları karbon dioksit enjeksiyon sistemine sahip dikilmiş bir akvaryum için ideal olmayan bir seçenek haline getirir.

Akvaryum Islak / Kuru Filitreler

Islak / kuru filtreler genellikle akvaryumun altında bulunur ve filtreye verilen su miktarını düzenlemek için bir taşma cihazı kullanır. Taşma cihazı, biri arkada, diğeri akvaryumun dışında, genellikle arkada olmak üzere iki kutu içerir. Suyu bir sifonla akvaryumun içindeki kutudan akvaryumun arkasındaki kutuya taşımak için bir u-tüpü kullanılır. Akvaryumun içinde bulunan taşma kutusu kaldırılabilir veya alçaltılabilir, bu da akvaryumdaki su seviyesini değiştirir. Akvaryumun arkasındaki kutuya aktıktan sonra, su, akvaryumun altında bulunan ana filtreye girmeden önce büyük partikül maddeleri yakalayan bir ön filtre malzemesinden (genellikle bir süngere) akar.

Islak / kuru filtreler yüksek fiyat aralığındadır ve düşük miktarda bakım gerektirir. Biyolojik filtrasyon yetenekleri nedeniyle, bu filtreler çoğu ticari uygulamada kullanılmak üzere uyarlanmıştır ve yoğun olarak stoklanmış tatlı ve tuzlu su akvaryumları için idealdir.

.

Akvaryum Filtre Malzemeleri Fiyatları

Akvaryum temizleme motorları sahip olduğu kriterlere göre farklı fiyat skalasında incelenir. Çünkü çok fazla motor malzemesi bulunmakta, her birinin amacı, üretim maliyeti ve markası farklıdır. Ancak bütçe dostu fiyatlar ile alışveriş yapmak istiyorsanız akvaryum dış filtre süngeri gibi yedek parçaları sitemizden temin edebilirsiniz.

Akvaryum filtre süngeri gibi pek çok konuda sitemizden ihtiyacınız olan ürünü güvenle satın alabilirsiniz. Filtre süngerleri akvaryumun içindeki tüm pis havayı içine hapsederek balıkların daha iyi şekilde yüzmesini sağlar. Cabukmama.com adresimizden akvaryum üst filtre gibi diğer ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Detaylar için sitemize göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.