Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER
3 4
Toplam 262 ürün bulunmaktadır.

Balık Yemi

Akvaryum sahibi olduktan sonra en çok araştırma yapılan konulardan biri de balık yemi seçimidir. Balık yemleri çok çeşitli olsa da aldığınız balıkların cinsleri ve yaşam biçimleri yiyecekleri gıdaları da etkilemektedir.  Bu yüzden balık kombinasyonlarınız ve yiyecekleri yemlere dikkat etmek ve ona göre seçimler yapmak önemlidir.

Balık Yemi Çeşitleri

Balık yemi çeşitleri arasında pul yem, granül yem, pelet yemler, dondurulmuş kurutulmuş gıdalar, kurutulmuş gıdalar bulunur.

Pul Yemler

Pul yem  tüm balık yemlerinde en yaygın olanıdır ve genellikle kullanımı en kolay olanıdır. Suyun üstüne biraz serpin ve balıklar ziyafete çıksın. Belirli balıklar için çeşitli pul gıdalar mevcuttur. Deniz pulları tuzlu su balıklarının beslenmesi için tasarlanırken, topluluk tropikal pulları tetralar, dikenler veya melekler gibi tatlı su balıkları içindir. Japon balıklarının kendi pulları ve çiklitleri vardır. Her bir pul içindeki bileşenler, her bir balık türünün doğal diyetine göre seçilmiştir. Bir pul gıda, her biri türüne göre tüm balıklar için büyük bir temel gıdadır.

Pelet Yemler

Peletler çeşitli boyutlarda gelir, ancak çoğu daha büyük balıklar içindir. Çiklit peletleri ve yayın balığı veya köpekbalıkları gibi daha büyük yırtıcı balıklar için peletler yaygındır. Peletler, pul gıdalar ile aynı temel bileşenleri, sadece farklı bir formda içerir. Bazı peletler yüzmek için tasarlanmıştır, diğerleri ise alt sakinleri beslemek için yavaşça batar. Oscar, yayın balığı, büyük çiklitler, orfozlar gibi daha büyük balıklarınız için pelet deneyin.

Dondurulmuş Kurutulmuş Yemler

Dondurularak kurutulmuş gıdalar, hastalıkları taşıyabilen canlı gıdalara mükemmel bir alternatif olan mükemmel bir tamamlayıcı gıdadır. Bu tür yiyecekler tamamen doğaldır, genellikle bütün halindedir. Balıklarınızın arzuladığı besin değeri ve lezzeti boldur. Mevcut çeşitler arasında kril, plankton, kan solucanları ve diğer balık favorileri bulunur. Tüm balıklar, dondurularak kurutulmuş gıdalarla hevesle beslenirler, ancak birincil diyetleri olarak değil, az miktarda verilir.

Dondurulmuş Yemler

Dondurulmuş gıdalar balıkların en sevdiği gıdalardan biridir. Eğer büyük balıklarınız varsa bazı doğal dondurulmuş gıda deneyin. Dondurularak kurutulmuş gıdalar gibi, dondurulmuş gıda da salamura karides, kril, miz ve diğer temel maddelerden Discus formülü veya köpekbalığı formülü gibi belirli balıklar için oluşturulan besleyici özel karışımlara kadar çeşitlilik gösteren doğal formundadır. Dondurulmuş yiyecekler balıklarınızın favorisi olabilir. Düzenli temel diyetlerine ek olarak besleyin.

Spirulina / Kurutulmuş Yosun

Spirulina, birçok balığın sevdiği son derece besleyici bir alg’dir. Otçul çiklitler ve palyaço balığı gibi tuzlu su balıkları için mükemmeldir. Yosun kurutulmuş çarşaf olarak mevcuttur. Spirulina'yı normal diyetlerinin bir parçası olarak besleyin ve haftalık bir tedavi olarak deniz yosunu besleyin.

En İyi Balık Yemleri Ve Balık Yemi Fiyatları

En iyi Balık Yemleri aslında balıklarınızı aldıktan sonra sizin yaşayarak keşfedeceğiniz bir yelpazeden oluşur. İster bir Japon balığınız olsun ona alacağınız Japon balığı yemi, ister yavru balıklarınıza yavru balık yemi alıyor olun, petshop çalışanlarından destek alarak seçimi yapabilirsiniz. Artemia yemi, sera balık yemi gibi markalar piyasanın en bilinen markalarıdır. Balık yemi fiyatları konusunda çok farklı fiyatlar olsa da siz balıklarınızın sağlığını düşünerek seçiminizi yapın. Önemli olan onların sağlığı ve akvaryumdaki düzenli hayatıdır.

Balıklarınızın Sağlığına Uygun Balık Yemleri

Akvaryum balık yemi balıklarınızın sağlıklı büyüme ve gelişim süreçlerini destekler. Bu yemler balıklarınızın cinsini, yavru ya da yetişkin olmasına, beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak farklılık gösterir. Balıklarınızı yetiştirirken hayvanlarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesi önemli bir konudur. Japon balık yemi Japon balıklarına özel olarak üretilmiştir. Balıklarınıza yem verirken beslenme alışkanlıklarını ve özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Doğru bir şekilde seçilen canlı balık yemi hayvanların temel besin ihtiyaçlarını karşılar. Bu besinler hayvanların sağlıklı şekilde büyümesinin yanında ideal büyüklüklerini elde etmesine de yardımcı olur.

 

Beta balık yemi yüksek protein içeriği sayesinde bu canlıların yüzgeç gelişimlerini olumlu bir şekilde etkiler. Dokuların onarımı ve genel büyüme aşamasında önemli bir rol oynaması ile dikkat çeker. Balık yemi içerisinde enerjinin yanında gerekli vitamin ve mineraller de bulunur. Sazan balık yemi içerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri hayvanların sindirim sistemlerini olumlu bir şekilde etkiler. Uyanlar içerisinde temel amino asitleri sağlamak adına gerekli proteinler bulunur. En iyi balık yemi içerisinde karbonhidrat bulunması da önemlidir.

 

Yem içerisinde bulunan karbonhidratlar hayvanların enerji ihtiyaçlarını karşılama özelliğine sahiptir. Bu sayede balıkların aktif bir yaşam sürmelerine yardımcı olur. Vitamin ve mineraller de balıkların genel sağlık durumları açısından gereklidir. Tropikal balık yemi ile yeterli vitamin alınmaması halinde yüzgeç ve solungaç gibi organlar olumsuz bir şekilde etkilenir. Yan içerisinde bulunan besinler solunum yolunu, bağışıklık sistemini ve sindirim organlarını destekleme özelliğine sahiptir. Aradığınız kaliteli balık yemlerini sitemizde uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Balıklarınıza Uygun Yüksek Vitaminli ve Mineralli Yem Seçenekleri

Lepistes balık yemi içeriğinde bulunan glutamin benzeri aminoasitler Lepistes dizisi balıklarınızın bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu yemler içerisinde balıklarınızı serbest radikallerden koruyan antioksidanlar bulunur. Yem içerisinde bulunan antioksidanlar hücresel hasara azaltır ve sindirim, solunum sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olur. Eve c vitamini gibi çeşitli antioksidanlar sevimli dostlarınızın bağışıklık sisteminin sağlıklı kalmasını sağlar. Akvaryum balık yemlerinin tamamını sitemizden temin etmeniz mümkündür. Amacınıza uygun olan ürünleri satın alarak balıklarınızın kaliteli bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sarımsaklı balık yemi farklı cinsteki balıklar için ideal bir seçenektir. Tropik, süs veya okyanus türü balıklarınız için üretilmiş özel yem seçenekleri bulunur. Granül tarzda bulunan Balık yemleri su yüzeyinde uzun bir süre kalma özelliğine sahiptir. Böylece akvaryumda üst veya orta katmanlarda bulunan balıklar için uygun bir seçenektir. Granül formda olan yemler akvaryumda farklı seviyelerde yüzen balıkların kolay bir şekilde ulaşabilecekleri yemlerdir. Yan paletlerinin çeşitliliği süs balığı türlerinin farklı beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Özel bir şekilde formülü ödenmiş olan bu ürünler balığın türüne ya da yaşına bağlı olarak farklılık gösterir.

 

En iyi Japon balık yemi rengini ve dokusunu destekleyen mineral ve vitamin gibi diğer besinlerle zenginleştirilmiştir. Canlı organizmaların en iyi şekilde işlenmesi ya da dondurulması sayesinde elde edilen canlı yemler süs balıkları ve yırtıcı türler için iyi bir besin kaynağıdır. Cama yapışan balık yemi olarak da farklı seçenekler mevcuttur. Canlı pelet yemlerin üretim süreçleri çeşitlidir. Doğal kaynaklardan üretilen canlı organizmaların avlanması veya belirli ortamlarda üretilendikten sonra gıda haline getirilmesi ile elde edilir. Solucanlar, hadi dersler, kalamarlar, midyeler ve böcekler canlı organizma yemlerinin temel bileşenleridir. Cama yapışan balıklar için tablet olarak üretilen özel ürünler de mevcuttur. Bu ürünler farklı balık türleri tarafından tercih edilebilir. Dondurulmuş balık yemi yüksek besin değerinin yanında zengin vitamin içeriği ile de farklı hayvan türlerinin sağlıklı bir şekilde beslenmesi açısından özel olarak formüle edilmiştir. Orta su seviyelerinde beslenen türler sabitlenme özelliğine sahip yemler sayesinde günlük ya da haftalık olarak besin elde edebilirler.

 

Güvenilir ve Kaliteli Akvaryum Yemi 

Hazır balık yemi Çubuk formda olabilir. Bu ürünler balıkların doğal beslenme alışkanlıklarına uygun olacak şekilde üretilmiştir. Çubuk formda olan yemler su yüzeyinde yüzerler. Bu açıdan yüzeyde veya ortak katmanda bulunan canlılar için ideal ürünlerdir. Yem içeriğinde bulunan c vitamini kaynağı balıkların hastalıklara karşı dirençli olmasına yardımcı olur. En iyi akvaryum balık yemi balıklarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini destekler. Bunun yanında meydana gelebilecek solunum yolu hastalıklarını önleme özelliği de bulunur. Ayrıca balıklarınızın doğal ve canlı renklerini geliştirme özelliği vardır. Akvaryum balık yemleri çeşitleri son derece kolay bir şekilde kullanılabilir. Her türlü balığa özel olarak üretilmiş farklı seçenekler vardır.

 

Çubuk formda olan yemler elde veya çeşitli aletler ile ezilerek daha küçük bir hale getirilebilir. Bunun dışında bu yemlerin direkt suya bırakılarak da kullanımı mümkündür. Tetra balık yemi bu canlıların doğal davranışlarına uygun bir şekilde hareket etmelerine olanak sağlar. Bunun haricinde bu yemler balıklarınızın ihtiyacı olan enerjiyi karşılamalarına yardımcı olur. Bu sebeple su canlılarının gereksinimlerini karşılamak adına akvaryum balık yemleri tercih edilebilir. Ahm balık yemi uzun süreli kullanım için uygundur. İhtiyacınız olan farklı balık yemi çeşitleri için sitemizi ziyaret edebilir ve dilediğiniz ürünü hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.