Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

Akvaryum Hava Motorları

Bir akvaryum hava motoru, havayı akvaryumunuza zorlayan bir elektrikli cihazdır ve hava taşları, kabarcık süslemeleri ve sünger filtreler gibi hava ile çalışan ekipmanları ile birlikte kullanılabilir. Hava motoru, akvaryumunuzun dışında oturur ve hava yolu tüpü adı verilen uzun bir hortumdan hava sağlar. Bu nedenle, hava motorları su geçirmez değildir ve ıslanmamalarına dikkat edilmelidir. Hava motorları, hem tatlı su hem de tuzlu akvaryumlarında rahatlıkla kullanılabilirler.

Akvaryum Motorunun Çalışma Prensibi

Bir akvaryum hava motorunun nasıl çalıştığına gelince, aslında oldukça basittir:

  • Hava motorunda yer alan bir mıknatıs açılır ve kapanır.
  • Mıknatıs açılıp kapanmasıyla kolu aşağı doğru hareket ettirir.
  • Kol hareket ettikçe, hava emen ve hava pompasından dışarı iten bir diyaframı (esasen kauçuk bir vantuz) pompalar.
  • Zamanla diyaframın yıpranıp yıpranacağından bahsetmeye değer. Bundan kaçınmak yok. Neyse ki, çoğu hava pompası markası yedek diyaframlar satmaktadır - tüm hava pompasını değiştirmekten çok daha iyi.

Birçok farklı tipte elektrikli hava motoru mevcuttur. Bazıları bisiklet lastikleri için, bazıları ise şişme yataklar içindir. Satın aldığınız hava motorunun akvaryum havayolu tüpüne bağlanabildiğinden emin olun.

Akvaryum Hava Motoruna Mı İhtiyacınız Var?

Akvaryum hava motorları bu kadar popüler bir akvaryum aksesuarı yapan şey, diğer ürünlere güç verebilmeleridir. Akvaryumunuzda küçük kabarcıklar oluşturmak ister misiniz? Hava pompanıza bir hava taşı takın. Suyunuzu filtrelemek mi istiyorsunuz? Hava motorunuza bir sünger filtre veya çakıl altı filtre takın. Diğer hava tahrikli akvaryum ekipmanları, kabarcıklar ve protein sıyırıcıları serbest bırakan süslemeler içerir. Bunlardan herhangi birini akvaryumunuza eklemek ister misiniz? Saydıklarımızı yapmak istediğinizde bir hava motoruna sahip olmanız gerekmektedir. Bu ekipman parçalarının her biri hava tahriklidir. Ve onları tankınızda istiyorsanız, o zaman bir akvaryum hava pompasına ihtiyacınız var çünkü biri olmadan çalışmayacaklar. Belirtmekte fayda var; akvaryumda balıkların yaşaması ve oksijen almaları için bir akvaryum oksijen motoru ihtiyacı yoktur.

Akvaryum Hava Motoru Çeşitleri

Akvaryum Hava Motoru çeşitleri 3 farklı tiptedir.

  1. Fişli Hava Motoru

Bu tip en yaygın akvaryum hava pompasıdır. Sadece fişe takın, gücü açın ve sürekli olarak akvaryumunuza hava pompalayacaktır. Fişli hava motorlarında açma / kapama düğmesi yoktur. Prizinize bağlandıktan sonra fişi çekilinceye kadar çalışırlar. Genellikle akvaryum hava motoru sessiz olarak çalışırlar.

  1. Pille Çalışan Hava Motorları

Bu küçük hava motorları pille çalışır. Piller bittiğinde değiştirilmeleri gerekirken, pille çalışan hava motorları portatiftir ve prize takılması gerekmez. Pilli hava motorları elektrik yerine pil tükettiği için sürekli evinizde pil bulundurmanız gereken bir alettir. Ayrıca bir pil masrafı olacaktır.

Pilli Hava Motoru, takılabilir bir hava pompasına ek olarak, güç kesilmesi durumunda güvenlik önlemi olarak satın alınır. Küçük boyutları ayrıca, hareket ettiğinizde olduğu gibi balık taşırken kullanılmaya uygun hale getirir. D boyutlu piller, tüm pille çalışan hava motorlarını çalıştırır.

  1. Çift Çıkışlı Hava Motoru

En pahalı akvaryum hava motoru olan çift çıkışlı hava motoru sadece akvaryumunuzu korumaktan sorumlu olabilir. Aslında, önceki iki hava motorunun  tek bir ünitede birleştirilmiş halidir. Çift çıkışlı hava motoru, özellikle elektriklerin kesilmesi durumunda pil gücüne geçerek çalışır. Özellikle uzun zamanlı evden ayrılmanız halinde balıklarınız için endişelenmeyeceğiniz bakımı yapmaktadır. Kısacası akvaryumunuzda bu hava motorunu tercih etmeniz halinde elektrik kesintileri derdiniz olmayacaktır.Çift çıkışlı hava motorları da sessiz hava motoru olarak çalışmaktadır.

Akvaryum Hava Motorları Fiyatları

Akvaryum Hava Motoru Fiyatları, çeşitlerine göre sıralamak gerekirse en ekonomik olanı fişli hava motorlarıdır. İkinci sırada pilli hava motorlar yer alırken en pahalı hava motorları çift çıkışlı hava motorlarıdır.

Akvaryumunuz İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Günümüzde evcil hayvan beslemek oldukça popülerdir. Evcil hayvanlar evin dışında restoran ya da ofis gibi alanlarda da beslenebilir. Akvaryum hayvanlarını beslemek uzun yıllardır bir hobi haline gelmiştir. Fakat akvaryumda beslenecek olan hayvanların yaşadığı yerlerin bakımına dikkat etmek gerekir. Tek çıkışlı hava motoru akvaryumda bulunması gereken malzemeler arasında yer alır. Hayvanların hijyenleri ve sağlıkları bakımından akvaryumların belirli periyotlarda temizlenmesi gerekir.

Akvaryum için gerekli bakımların yapılabilmesi adına farklı ürünler bulunur. Bu ürünlerin kullanımı yanında kalitesine de dikkat etmek gerekir. Akvaryum bakımında fazlasıyla titiz olmak canlıların sağlığı açısından önemli bir konudur. Akvaryum sessiz hava motoru sessiz bir şekilde çalıştığı için hem hayvanların hem de sizin rahatsız olmanıza engel olacaktır. Doğru adımları bilmeniz durumunda hayvanlarınız için gerekli olan hijyenik ve sağlıklı alanı rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Akvaryum bakım setleri çok sayıda üründen meydana gelir. Akvaryum su motoru da bunlardan bir tanesidir. Setin içerisinde yosun fırçası veya kum küreği gibi ihtiyaç duyulan çeşitli ürünlerde mevcuttur. Bunun yanında ürünlerin tamamının kaliteli malzemelerden üretilmesine dikkat edilmelidir.

Küçük akvaryum motoru daha küçük akvaryumlar için kullanılırken daha büyük akvaryumlar için büyük akvaryum motoru tercih edilebilir. Sitemizde yer alan akvaryum ürünleri oldukça kaliteli olduğu için bu ürünleri kullanırken hayvanlara ve hayvanların yaşam alanlarına bir zarar vermezsiniz. Balık ya da farklı su hayvanları besleyecek olan kişilerin akvaryum bakımı ile ilgili bilgi sahibi olması da gerekir. Yalnızca yeni başlayacak kişiler değil aktif olarak su hayvanı besleyen kişilerin de bakım konusunda bilgili olması önemli bir konudur. Akvaryum motor fiyatları tercih edilen ürünlerin kalitesine ve boyutlarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Akvaryum Bakımı İçin Özel Olarak Üretilmiş Ürünler

Küçük akvaryum motoru fiyatları tercih edilen ürünün kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir. Sitemizde her bütçeye uygun farklı akvaryum motoru modelleri bulunur. Temizlik söz konusu olduğunda akvaryum içerisinde canlılar bulunduğu için ekstra özen göstermek gerekir. Akvaryum içerisinde bulunan ürünlerin ayrı ayrı bakımları ve temizlikleri yapılmalıdır. Doğru materyal seçimi ile bu temizlik işlemleri son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Mini akvaryum motoru daha küçük akvaryumlarda kullanılır. Şelale akvaryum motoru ise büyük akvaryumlarda rahat bir şekilde kullanılabilir.

Balık akvaryum motoru birden fazla balık besleyen kişiler için olmazsa olmazdır. Bu ürün havayı dikey ve yatay olacak şekilde eşit olarak yayar. Akvaryum içerisinde her noktaya oksijenin uygun seviyelerde dağıtılmasına yardımcı olur. Balık hava motoru şarjlı, güneş enerjili, sessiz çalışma modu ve ışık filtreli modelleri ile dikkat çeker. Su içindeki hava akışını etkileyen güçlü bir yapıya sahip olduğundan su canlıları için daha yaşanabilir bir ortam oluşturur. Küçük akvaryum hava motoru aşırı soğuk ya da sıcak ortamlarda oksijen dengesinin düzenlenmesini sağlar. İdeal oksijen oranı sağlayarak balıkların daha dinç olmasına yardımcı olur.

Akvaryum hava motoru (sessiz) pratik kullanımı ile ideal su ortamını zahmetsiz bir şekilde ayarlar. İdeal su ortamı oluşmadığında balıklar ve suda yaşayan diğer canlıların yaşam kaliteleri ciddi seviyelerde düşecektir. Fanus hava motoru bu durumların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Balıklara Sağlıklı Yaşam Alanı Sunan Akvaryum Hava Motorları

Hava motoru akvaryum balıklara sağlıklı bir ortam sunan önemli bir üründür. Havanın dikey ve yatay olarak dağılmasına yardımcı olur. Sessiz akvaryum motoru özel sistemi ile sessiz bir şekilde çalışırken balıkların ideal oksijen oranına sahip suda sorunsuz bir şekilde yaşamasını sağlar. Uç ve hortum kısımlarında bulunan hava taşları oksijen partiküllerinin dengeli olarak yayılmasına yardımcı olur. Akvaryum için hava motoru estetik tasarımı ile dikkat çeker.

Balıkların stresli olmaları iştahlarının azalması ya da yaşam kalitesinin azalması gibi riskler sessiz akvaryum hava motoru sayesinde en aza indirilir. Bu ürünler ile alakalı en önemli özelliklerden biri de iç filtrelerinin olmasıdır. Çift çıkışlı akvaryum hava motoru akvaryum içerisinin temizlenmesine de yardımcı olur. Bu sayede balıkların yaşam alanları temizlendiğinden zarar görmeleri gibi sorunlar da ortadan kalkar. Şarjlı akvaryum hava motoru ekonomik bir kullanım sağladığı için bütçeyi sarsmaz. Aradığınız tüm akvaryum malzemelerini sitemizden uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.