Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Kediler Ton Balığı Yiyebilir Mi?
24.04.2024

Kediler Ton Balığı Yiyebilir Mi?

Kediler ton balığı yer mi konusu kedi sahipleri tarafından merak edilir. İnsanlar için üretilen ton balığı konservelerinin kedilere çeşitli zararları dokunabilir. Fakat kedilerin yaşam evrelerine ve genel sağlık durumlarına uygun olarak üretilen kedi mamalarında ton balığı bulunması durumu ile sıklıkla karşılaşılır. Diğer bileşenlerle beraber kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılanmasını sağlayan ton balıklı kedi mamaları evcil dostlarınızın hem lezzet beklentilerini karşılar hem de sağlıklı beslenmelerine yardımcı olur.

 

Kedilere Ton Balığı Verilir Mi?

Kedilere ton balığı verilir mi ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Kediler balığı özellikle de ton balığını oldukça severler. Pek çok kedi sahibi kedilere ton balığı vermenin güvenli olup olmadığı konusunda şüphe duyar. Ton Balığı kediler için son derece lezzetli bir ödüldür. Ancak bu besini diyetlerine eklemeden önce faydalarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmak önemli bir konudur.

 

Kediler etobur canlılar oldukları için doğal yaşamlarında et ağırlıklı olarak beslenirler. Ton balığı da et olduğu için kedi beslenmesinde sıklıkla tercih edilir. Ev kedisi ton balığı yer mi sorusu da sıklıkla sorulur. Ton balığı tüketimi kediler için tartışmalı konular arasında yer alır. Besin protein ve yağ bakımından zengin olsa da kediler için gerekli olan vitamin ve mineralleri karşılamaz. Bu sebeple kedi beslenmesinde ton balığının ek gıda olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir.

 

Ton Balığı Kedilere Zararlı Mı?

Ton balığı kedilere zararlı mı sorusuna cevap verecek olursak seçeceğiniz ürünün içeriğine bağlı olarak kedinize herhangi bir zararı olmayacaktır. Kedileri ton balığı ile besleme ile alakalı en önemli endişelerden biri bu besinin içerisinde bulunan yüksek cıva oranıdır. Ton balığının bazı türleri önemli oranda cıva içerir. Cıva kedilerin sindirim sistemi ve genel sağlığı üzerinde zararlı etkilere sahiptir. Kedilerin yüksek oranlarda cıvaya uzun süreler maruz kalması nörolojik bozukluklara, motor becerilerinde bozulmaya ve hatta organlarda yetmezlik durumlarının meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle kedileri ton balığı ile beslerken dikkatli olmak son derece önemlidir.

Ton Balığının Kediler Üzerindeki Besin Değerleri ve Faydaları

Kediler için ton balığı seçimlerine dikkat edilmesi halinde bu besinin birtakım faydaları da bulunur. Kedilerin diyetlerine ton balığını dahil etmek omega 3 almalarına yardımcı olacaktır. Lezzetli bir yiyecek olmasının yanında genel sağlıklarına da büyük katkı sağlar.

 

Kediler ton balığı tüketecekse ürünün içeriğinin bilinmesi önemli bir konudur. Protein kaynağı olması ile bilinen bu besin kas gelişiminde rol oynar. Bunun yanında kedilerin sağlığı için önemli olan omega 3 içeriğine de sahiptir.

Kediler İçin Ton Balığı Ne Kadar ve Nasıl Verilmeli?

Ton balığı ne kadar tüketilmeli konusunda dikkatli olmak gerekir. Kediler balık gibi deniz ürünlerini tüketmeyi severler. Seçilen ürünün kedilerin alması gereken vitaminlere sahip olması bunun yanında içerinde cıva olmamasına da dikkat edilmelidir.

Ton balığı içerisinde yüksek miktarda civa barındırabileceği için kedi beslenmesi için tamamen yeterli değildir. Bunun yanında fazla miktarda tüketilmesi kediler için zararlı olacaktır. Bu sebeple kedilerin beslenmesinde bu ürünün yalnızca ek gıda olarak tüketilmesine dikkat edilmelidir.

Tam ve Dengeli Beslenmede Ton Balığı

Kedi ton balığı konservesi satın alırken ürünün özelliklerinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Balık kediler için genellikle besleyici bir yiyecek olarak görülse de bazı durumlarda tehlikeli olabilir. Bu sebeple kedilere ton balığı vermeden önce dikkatli olunmalıdır. Onun yanında ton balığının aşırı tüketiminin zararlı etkileri olduğu da unutulmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.