Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Kedilerle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenle
24.04.2024

Kedilerle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenle

Kediyle araba yolculuğu kedi sahipleri için endişe verici olabilir. Kedi sahipleri seyahat etmek istediklerinde evcil dostlarını da yanlarında götürmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda planlamanın doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Kedilerin herhangi bir sağlık sorunu olmadığında uzun yolculuk yapmalarını da herhangi bir engel bulunmaz. Ancak burada bütün tedbirleri alarak yola çıkmak önemli bir konudur.

Kedi Seyahat Taşıma Araçları ve Güvenliği

Kedi ile yolculuk yaparken taşıma çantası seçimine dikkat edilmelidir. Kedi ile seyahat etmek bazen kolay olsa da bazen oldukça zordur. Bu durum kedilerin karakter özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Kedilerin araba yolculuğu yapması halinde birtakım konulara dikkat edilmelidir.

Kedi Taşıma İhtiyaçlarına Uygun Sert Çanta Seçenekleri

Kedi araba yolculuğu için sert taşıma çantaları tercih edilebilir. Bu çantalar kedinizin güvenliğini de sağlayacaktır. Bunun yanında seyahate çıkmadan önce kedinizi veterinere götürerek rutin sağlık kontrollerini yaptırmanız da önemli bir konudur. Kedilerinizin aşılarının tam olması da gerekir.

Kediniz İçin Konforlu Yumuşak Taşıma Çantaları Tavsiyeleri

Kedi nasıl taşınır için kaliteli kedi taşıma çantaları kullanılmalıdır. Kedilerin arabalarda taşınma çantası ile güvenli bir şekilde taşınması mümkündür. Bu süreçte Kediniz kendini çok daha rahat hissedecektir. Yumuşak formda olan çantalar kedilerin konforunu sağlar. Bunun yanında çantada bulunan havalandırma delikleri de kedinizin rahat bir şekilde nefes almasına yardımcı olacaktır.

Tekerlekli Taşıma Çantalarıyla Kediniz İçin Hareket Kolaylığı

Şehirler arası kedi taşıma için tekerlekli taşıma çantaları tercih edilebilir. Eğer araç ile yolculuk yapacaksanız düzenli olarak mola vererek kedinizin temiz hava almasını sağlayabilirsiniz. Kediler uzun süreli yolculuklarda arabada çok fazla kaldıkları zaman stres yapabilirler. Bu stresin yok edilmesi için ufak molalar verilmesi uygun olacaktır.

Sırt Çantaları ile Kedinizle Seyahat Ederken Pratiklik ve Konfor

Sırt çantaları kediler taşınırken ellerin serbest kalmasına yardımcı olur. Fakat bu çantalar diğer taşıma çantalarına göre daha küçüktür. Bu nedenle uzun yolculuklar için bu çantalar doğru bir seçenek olmayacaktır.

Kedi ile Seyahat İçin Çanta Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi taşıma çantası nasıl olmalı konusunda tercih edilen çantaların yolculuğa uygun olması önemlidir. Eğer kediniz ile bir yürüyüşe çıkacaksanız bunun için sırt çantası tercih edebilirsiniz. Fakat uçak yolculuklarında sırt çantası uygun bir seçenek olmayacaktır. Araç yolculuklar için sert ve sağlam çantalar tercih edilmelidir. Farklı yolculuk planları için farklı türde olan kedi taşıma çantalarını tercih edebilirsiniz.

Ulaşım Aracına Göre Kedi Taşıma Çantası Seçimi

Kedi taşıma çantası nasıl kullanılır tercih edeceğiniz çantaya bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer sık sık seyahat ediyorsanız bunun için birden fazla kedi taşıma çantası edinebilirsiniz. Uçak ile yapılan seyahatler için IATA kriterlerinin yerine getirilmesi adına taşıma çantasının hava yolu kurallarına uygun bir şekilde belirlenmesi gerekir. Bunun için sert ve yumuşak çantalar içerisinden uygun boyutlara sahip olanlar tercih edilmelidir.

Kedinizin Boyutlarına Uygun Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?

Uçaktan kedi taşıma çantası nasıl olmalı uçak yolculuğu yapacak kişiler tarafından merak edilir. Kedi ile seyahatin konforlu olması adına taşıma çantasının kedinin boyutlarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Kediniz için satın aldığınız taşıma çantasının kedinin uzunluğundan bir buçuk ile iki kat daha büyük olması daha iyi olacaktır. Bunun yanında Kediniz çantanın içinde rahat bir şekilde hareket edebilmeli ve hatta ayakta durabilmelidir.

Yoldayken Kedinizin Beslenme ve Tuvalet İhtiyaçlarını Karşılama

Kedi taşıma çantası uçak uygun kriterlerde olmalıdır. Kedilerin yolda beslenmesi konularında da dikkatli olmak gerekir. Bazen kediler stres altındayken mama yemeyi ve su içmeyi reddedebilir. Bu gibi durumlarda kedi üzerinde baskı oluşturmak kedinin sitesinin daha da artmasına neden olur. Eğer kendi aracınız ile seyahat ediyorsanız sık sık mola vererek kedilerinizin ihtiyacını karşılamasını sağlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.