Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Emziren Kedinizi Nasıl Beslemelisiniz?
24.04.2024

Emziren Kedinizi Nasıl Beslemelisiniz?

Emziren kedi beslemesi konusunda dikkatli olmak son derece önemlidir. Hamilelik kedilerde de görülen önemli bir süreçtir. Bu süreçte kedilerin farklı beslenmeye ihtiyaçları vardır. Hamilelik döneminde ve emzirme sürecinde doğru bir beslenme programı ile hem anne kedinin hem de yavruların daha sağlıklı olması mümkün olur. Emziren kedinin sütü nasıl artar için kaliteli mamalar kullanmaya dikkat edilmelidir.

Emziren kediye ne verilir konusunda dikkatli olmak gerekir. Hamilelik döneminde kedilerin bedeninde birtakım değişiklikler meydana gelir. Bunun yanında ihtiyaç duyulan besin miktarları da değişiklik gösterir. Kedilerdeki hamilelik süreci yaklaşık 60 gün kadar sürer. Gebelik sürecinde her hafta annenin harcadığı enerji miktarları da artış gösterecektir. Bu sebeple enerji miktarını karşılayabilecek protein ve yağ oranına sahip olan bir beslenme programı uygulanmalıdır. Emziren kediler neler yemeli konusunda bu duruma dikkat edilmelidir.

Kedinizin Emzirme Dönemi Beslenme Planı

Emziren kedi ne yemeli ile ilgili olarak kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde kediler yağ, kalsiyum ve protein bakımından yüksek olan bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Özellikle yağlı mamalar hamileliğin ilk zamanlarında kedinin bedeninin yavrulara hazırlanmasına yardımcı olur. Bunun yanında protein enerji alımına katkı sağlarken kalsiyum ise hamilelik sürecinin çok daha kolay geçmesine yardımcı olur. Emziren kedi nasıl beslenmeli diye düşünüyorsanız protein, kalsiyum ve yağ dengesine dikkat etmeniz önemlidir.

Emziren anne kediye ne verilir merak edilen konular arasında yer alır. Bu konuda mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar bulunur. Mama içeriğinin protein ve yağ oranı, kolay sindirilebilir olması gibi konular son derece önemlidir. Çok yağlı mamalar kedilerin aniden kilo almasına neden olabilir. Bu durum sindirim sorunu yaşayan kedilerde bağırsak ve mide sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle emziren kedi ne yer konusunda dikkatli olmak gerekir.

Emziren Kedilerin Mama Seçiminde Önemli Noktalar

Emziren kediye ne verilmeli diye düşünüyorsanız bu konuda kaliteli mamaları tercih etmelisiniz. İçeriği zengin kaliteli mamalar hem emziren anne hem de yavrular için faydalı olacaktır. Bunun için bu süreçte hem anne hem de yavrular için yavru kedi mamaları kullanabilirsin. Emziren kedi nasıl beslenmeli konusunda bu şekilde ilerlemeniz sevimli dostlarınız için daha faydalı olacaktır.

Royal canin emziren kedi maması içeriğinin güzel olması nedeniyle en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Kedi maması tercih ederken kedinin aşırı kilo almamasına dikkat etmeniz gerekir. Aşırı kilolu veya obez olan kedilerin doğumu çok daha zor olabilir. Bunun yanında doğum sonrasında bu kiloların verilmesi de zorlaşabilir. Bu sebeple kediniz hamile kaldıktan sonra mama arttırımına tedbirli bir şekilde yapmanız daha doğru olacaktır. Emziren kediler için mama ürünleri hamile kediler için de uygun içeriktedir.

Kedinizin Emzirme Sürecinde Su Tüketimi İhmal Edilmemeli

Emziren kedi beslenmesi ile ilgili olarak kedinizin su tüketimine dikkat etmeniz de önemli bir konudur. Hamilelik döneminde kedinizi düzenli bir şekilde besleyerek kilosunu dengede tutmanız halinde bu düzeni emzirme döneminde de sürdürebilirsiniz. Emzirme döneminde kedilerin harcadığı enerji gebelik döneminden çok daha fazladır. Bunu göz önünde bulundurarak emziren kedilerin beslenmesi ile ilgili daha titiz davranabilirsiniz.

N&d hamile kedi maması emziren kedilerde de rahatlıkla kullanılabilir. Bu mamaların yanında kedinizin yeterli miktarda su tükettiğinden de emin olmanız gerekir. Beslenme programının dışında anne ve yavruların huzurlu hissetmeleri sağlıkları bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle emziren kedi ve yavrularına sessiz ve güvenli bir ortam oluşturmanız gerekir. N&d hamile ve emziren kedi maması içeriğinin güzel olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.