Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl Proaquatest No2 Nitrit Testi - 1
450 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Bedava
Ankara İçi Aynı Gün Teslimatımız Bulunmamaktadır
Jbl

Jbl Proaquatest No2 Nitrit Testi

Ürün Kodu : JBLL11090
%25
1.388,69 TL
1.041,52 TL
Fiyat Alarmı
Teslimat Tarihi 17.06.2024
1.388,69 TL
1.041,52 TL

Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryum / havuz
Doğru su değerleri balık sayısına ve akvaryum / havuzdaki bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle birlikte akvaryumda / havuzda hastalık veya yosun oluşabilir. Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz sağlamak için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

Her bir su analizi için JBL, hızlı testler veya renk değişimi testleri şeklinde su testleri sunmaktadır. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri tespit edebilir. Bu su testleri ile alg problemleri ile negatif nitrat, nitrit, potasyum, magnezyum gibi değerleri ölçebilirsiniz.

Neden test yapmalıyım?
bakteriler protein ve amonyumu parçaladığında nitrit üretilir. Normalde toksik olmayan nitrata dönüşür. Akvaryum ve havuzda su nitrit (NO2) ölçülebilir seviyenin altında olmalıdır. Nitrat ölçülebilirse, bu bakteriyel bozulma sürecinin bozulduğuna dair bir işarettir. 0.4 mg / l'lik bir konsantrasyon balıklar için tehlikeli veya hatta ölümcüldür çünkü nitrit, kandaki oksijenin taşınmasını engeller. Su değişimleri ve JBL Denitrol ve JBL BactoPond gibi iyi bakteri başlatıcıları ile bu sorun giderilebilir.

Önerilen nitrit değerleri:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 0-0.2 mg / l
Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: 0-0.2 mg / l
Birkaç balıklı bitki akvaryumu (aquascaping): 0-0,2 mg / l
Deniz akvaryumu: 0-0.2 mg / l
Havuz: 0-0,2 mg / l
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.