Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl Proaquatest Co2-Ph Sabit Test - 1
450 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Bedava
Ankara İçi (12:00'a kadar) Aynı Gün Teslimat
Jbl

Jbl Proaquatest Co2-Ph Sabit Test

Ürün Kodu : JBLL11081
%25
1.561,40 TL
1.171,06 TL
Fiyat Alarmı
Teslimat Tarihi 09.04.2024
1.561,40 TL
1.171,06 TL

Bu kalıcı endikasyon testi, akvaryumcuya akvaryum suyunun pH değerini ve CO2 içeriğini herhangi bir zamanda göstermek için renklendirme kullanır.
PH değerinin optimum aralıkta olup olmadığını ve bitkilerin 7/24 gün boyunca ana besinleri olarak yeterli CO2'ye sahip olup olmadıklarını okuyabilirsiniz.

Test tam olarak nasıl çalışıyor?
Akvaryum suyunda çözünen CO2, kalıcı testin kabında dağılır, gösterge sıvısını içeren hava kolonuna geçer ve sonra sıvı içinde çözünür. Bu, gösterge sıvısının renginin solmasına neden olan bir pH değeri oluşturur. Görüntülenen renk belirli bir pH değerine karşılık gelir ve suyun karbonat sertliğine bağlı olarak ortaya çıkan CO2 içeriğinin çok yüksek, çok düşük veya optimal olup olmadığını okuyabilirsiniz.
Akvaryum suyuna CO2 dışında başka bir pH düşürücü veya arttırıcı madde (örn. PH-Eksi) eklenirse, kalıcı testte hava kolonundan dağılmaz ve bu nedenle gösterge sıvısını ETKİLEMEZ. Bu durumda, gösterilen pH değeri doğru olmaz. Sadece CO2'nin yanı sıra suda pH'ı etkileyen başka hiçbir madde olmadığında doğru değerleri gösterir.

Testin doğru bir şekilde görüntülenmesi ne kadar sürer?
Tasarımından dolayı test biraz durgundur, çünkü CO2 gazının önce test kabındaki hava kolonundan, daha sonra gösterge sıvısına 'göç etmesi' gerekir ve ancak daha sonra görüntülenebilir. Bu nedenle, testin akvaryum suyunun mevcut CO2 içeriğini ilk kez göstermesi bir saat kadar sürebilir.

Tavsiye edilen CO2 içeriği:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 15-35 mg / l;
Malawi Gölü-Tanganyika akvaryumu: 4-10 mg / l;
Birkaç balıkla bitki akvaryumu (aquascaping): 20-35 mg / l

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.