Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl

Jbl Proaqua O2 Oksijen Test Kiti

Barkod : 4014162241122
Ürün Kodu : JBLL11062
%25
1.604,00 TL
1.203,00 TL
Fiyat Alarmı
1.604,00 TL
1.203,00 TL

Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryum / havuz
Doğru su değerleri balık sayısına ve akvaryum / havuzdaki bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle birlikte akvaryumda / havuzda hastalık veya yosun oluşabilir. Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz sağlamak için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

Neden test yapmalıyım?
Akvaryum ve havuz sakinlerinin refahı ve su bitkilerinin sağlıklı gelişimi büyük ölçüde O2 seviyesinin mümkün olduğu kadar sabit tutulmasına bağlıdır. Oksijen, tüm hayvan organizmaları için “yaşam iksiri” dir. Akvaryum ve havuzdaki tüm hayvanların nefes almak için oksijene ihtiyacı vardır. Ancak, akvaryumdaki ve havuzdaki “görünmez yardımcılar”, yani kirleticileri parçalayan bakteriler de aynı zamanda yararlı aktivitelerini gerçekleştirebilmek için yeterli oksijen kaynaklarına bağlıdır. Az bitkili ya da bitkisiz akvaryumlar / havuzlar ve deniz akvaryumlarında oksijen içeriğinin teknik ekipman kullanılarak her zaman yeterli bir dengede tutulması gerekir. Su, su yüzeyinden oksijen emer. Yüzey hareket ettikçe, daha fazla oksijen emilir. Algler ölünce ve ilaçların artan kullanımı sırasında sudaki oksijen içeriğinin havalandırma ile arttırılması gerekir.

JBL Çevrimiçi Laboratuarı, “Yardım” altındaki ana menüde JBL sitesinde:
Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz için düzenli izleme. Su değerlerinizi JBL Çevrimiçi Laboratuarına girin ve saniyeler içinde değerlerinizi (ücretsiz) derinlemesine analiz edin.

Tavsiye edilen oksijen içeriği:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 5-8 mg / l
Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: 5-8 mg / l
Birkaç balık ile bitki akvaryum (aquascaping): 5-10 mg / l
Deniz akvaryumu: 5-10 mg / l
Havuz: 5-10 mg / l.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.