Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl

Jbl Proaquatest Nh4 Amonyum Testi

Ürün Kodu : JBLL11082
%25
1.638,61 TL
1.228,96 TL
Fiyat Alarmı
1.638,61 TL
1.228,96 TL

Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryum / havuz
Doğru su değerleri balık sayısına ve akvaryum / havuzdaki bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle birlikte akvaryumda / havuzda hastalık veya yosun oluşabilir. Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz sağlamak için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

Her bir su analizi için JBL, hızlı testler veya renk değişimi testleri şeklinde su testleri sunmaktadır. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri tespit edebilir. Bu su testleri ile alg problemleri ile negatif nitrat, nitrit, potasyum, magnezyum gibi değerleri ölçebilirsiniz.

Neden test yapmalıyım?
Akvaryum ve havuzdaki tüm organik maddelerin bozunma veya mineralizasyon süreci şu şekilde gelişir: proteinler> amonyum> nitrit> nitrat. Bu aşamaları ölçerek, akvaryum ve havuz sistemlerinin “işleyişi” hakkında sonuçlar çıkarılabilirsiniz. Amonyum veya nitrit seviyesi çok yüksekse, bakteri dengesinin bozulmasına yol açabilir. Amonyum genellikle iyi korunmuş bir akvaryumda etkili bir biyolojik filtreye sahip veya uygun şekilde kurulmuş bir bahçe havuzunda ölçülebilir değildir. Amonyum önemli bir bitki besin maddesidir ve normalde balıklar için zehirli değildir. Ancak pH değerine bağlı olarak, balıklar için zehirli olan amonyak, amonyum iyonundan oluşturulabilir.

Önerilen amonyum değerleri:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): <0.25 mg / l
Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: <0.25 mg / l
Birkaç balık ile bitki akvaryum (aquascaping): <0.25 mg / l
Deniz akvaryumu: 0-0,25 mg / l
Havuz: <0.1 mg / l

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.