Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl

Jbl Proaquatest Mg Tatlı Su Magnezyum Testi

Ürün Kodu : JBLL11076
%25
2.098,79 TL
1.574,09 TL
Fiyat Alarmı
2.098,79 TL
1.574,09 TL

Doğal koşullara sahip sağlıklı akvaryumlar
Doğru su değerleri, balık sayısına ve akvaryumdaki bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle akvaryumda hastalıklar veya algler oluşabilir. Sağlıklı bir akvaryumu doğaya yakın koşullarla sürdürmek için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve uyarlamak önemlidir.

Her su analizi için JBL hızlı testler veya renk karşılaştırma testleri şeklinde su testleri sunmaktadır. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri tespit edebilir. Bu su testleri ile alg problemlerini ve negatif nitrat, nitrit, potasyum, magnezyum gibi değerleri belirleyebilirsiniz.

Neden test yapmalıyım?
Kalsiyum ile birlikte magnezyum genel sertliği oluşturur. Magnezyum da, potasyum gibi, bitkilerde sağlıklı ve güçlü bir büyüme için gerekli olan bir makro elementtir. Musluk suyu, su bitkileri için çok az miktarda magnezyum içerir ve hızla eksiklik belirtilerine neden olur. Akvaryum suyunu düzenli olarak gübreleseniz bile, çok düşük miktarlarda magnezyum mevcut olabilir ve bitki büyümesi yavaşlayacaktır

Önerilen magnezyum değerleri:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 5-10 mg / l
Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: 5-10 mg / l
Birkaç balık ile bitki akvaryum (aquascaping): 5-10 mg / l
Deniz suyu akvaryumu: Deniz suyundaki magnezyum içeriği 1200-1600 mg / l olduğu için bu test uygun değildir. Bu nedenle deniz suyu için özel JBL Magnesium / Calcium Testini kullanın.

 

 

 

Ürün no:2414200
EAN Kodu:4014162241429
uygunluk:60 Tests
Paket hacmi:0.8 l
Brüt ağırlık:165 g
Net ağırlık:108 g
Ağırlık faktörü:0
Paket ebatları (u/y/g):43/175/106 mm

 

Hayvanın türü: Aksolotl, Arowana balığı, Balon balıkları, Betalar, Canlı doğuranlar, Danioninler, Dikenli yılan balıkları, Diskus balığı, Guppy, Gök kuşağı balıkları, Japon balığı, Kabuklu hayvanlar, Karakeçi balıkları, Karidesler, Kaval balıkları, Kedi balıkları, Kelebek balıkları, Killifishler, Labirentli balıklar, Midyeler, Panchaxlar, Salyangozlar, Tetra, Tül kuyruklar, Yavru balıklar, Çiklitler, Çopra balıkları
Hayvanın büyüklüğü: Tüm hayvan boyları için
Hayvanın yaş grubu: Tüm akvaryum balıkları
Materyal: Cam ve/veya plastik şişe içinde reaktif maddeler+plastik ve/veya cam aksesuarlar.
YEDEK: aksesuarsız reaktif maddeler
Renk: beyaz / saydam / siyah
Dozaj: Kullanım talimatlarını inceleyiniz
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.