Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl

Jbl Proaquatest Ca Kalsiyum Testi

Ürün Kodu : JBLL11091
%25
1.519,56 TL
1.139,66 TL
Fiyat Alarmı
1.519,56 TL
1.139,66 TL

Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryumlar
Doğru su değerleri balıklarınıza, mevcut alglere ve mercanlara bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlere sahip akvaryumlarda hastalıklar veya algler oluşabilir. Sağlıklı bir akvaryumu doğaya yakın koşullarla sürdürmek için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

Her bir su analizi için JBL, hızlı testler veya renk değişimi testleri şeklinde su testleri üretmektedir. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri belirleyebilir. Bu su testleri ile alg problemleri ve negatif nitrat, nitrit, potasyum, magnezyum vb. değerleri tespit edebilirsiniz.

Neden test yapmalısınız?
Kalsiyum, mercanların yapısal maddesini oluşturmalarına yardımcı olur. Deniz akvaryumundaki çok düşük bir kalsiyum seviyesi mercanların büyümesini etkiler ve omurgasızların yaşam fonksiyonlarını bozar (balıkları da etkiler!).

Önerilen kalsiyum seviyeleri:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): kalsiyum, genel sertliğin bir parçasıdır ve deniz suyuna kıyasla çok daha düşük miktarlarda bulunur. İşte bu yüzden bu testin tatlı sularda hiçbir şey ifade etmez.
Deniz Akvaryumu: 390-440 mg / l

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.