Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl

Jbl Proaqua Po4 Fosfat Test Kiti

Barkod : 4014162241276
Ürün Kodu : JBLL11075
%25
1.643,68 TL
1.232,76 TL
Fiyat Alarmı
1.643,68 TL
1.232,76 TL

Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryum / havuz

Doğru su değerleri balık sayısına ve akvaryum / havuzdaki bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle birlikte akvaryumda / havuzda hastalık veya yosun oluşabilir. Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz sağlamak için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

Her bir su analizi için JBL, hızlı testler veya renk değişimi testleri şeklinde su testleri sunmaktadır. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri tespit edebilir. Bu su testleri ile alg problemleri ile negatif nitrat, nitrit, potasyum, magnezyum gibi değerleri ölçebilirsiniz.

Neden test yapmalıyım?
Bir akvaryumda, fosfat öncelikle balığın sindirim süreçlerinin bir sonucu olarak veya yiyecek kalıntıları şeklinde suya girer. Havuzlarda, fosfat esas olarak yapraklar ve ölen havuz bitkileri / algleri sonucu suya girer. Koşullar elverişsiz ise, fosfat seviyeleri bazen doğal seviyelerden 100 kat daha fazla değerlere ulaşabilir. İstenmeyen algler daha sonra kaçınılmaz bir sonuç olarak katlanarak çoğalırlar.

Tavsiye edilen fosfat değerleri:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 0-0.4 mg / l
Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: 0-0.4 mg / l
Birkaç balık ile bitki akvaryum (aquascaping): 0.1-1.5 mg / l
Deniz akvaryumu: 0-0.1 mg / l
Havuz: <0.05 mg / l

JBL Çevrimiçi Laboratuvarında ölçülen su değerlerini ücretsiz olarak analiz edebilir ve öneriler alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.