Jbl Proaqua Gh Toplam Sertlik Test Kiti
Jbl Proaqua Gh Toplam Sertlik Test Kiti

Jbl Proaqua Gh Toplam Sertlik Test Kiti (111-24108)

Marka : Jbl
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺516,85(KDV Dahil)
İndirimli : ₺387,64(KDV Dahil)
Barkod : 4014162056870
₺32,30 'den başlayan taksitlerle
450 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Saat 12:00 Kadar Gelen Siparişler
Ankara İçi Aynı Gün Teslim
Ürün Skt Min. 10 Ay Olarak Gönderim Sağlanmaktadır

Adet

Artır Azalt

Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryum / havuz

Doğru su değerleri akvaryumdaki / havuzdaki balık sayısına ve bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle birlikte akvaryumda / havuzda hastalık veya yosun oluşabilir. Sağlıklı bir akvaryuma / havuza bakmak için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

Her bir su analizi için JBL, hızlı testler veya renk değişimi testleri şeklinde su testleri sunmaktadır. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri belirler. Bu testlerle alg sorunlarını tespit edebilir ve negatif nitratlar, nitrit, potasyum, magnezyum gibi değerleri öğrenebilirsiniz.

Neden test yapmalıyım?
Akvaryum kumunun menşeine ve tipine bağlı olarak, genellikle kalsium ve magnezyum şeklinde, suda çeşitli alkali toprak tuzları bulunabilir. Genel sertlik, tanım gereği, kalsiyum ve magnezyum iyonlarının toplamıdır. Çoğu balık ve bitki, yaklaşık 8 ila 20 ° dH arasında bir genel sertlikte yaşar. Bununla birlikte, aşırı toplam sertlik değerlerine karşı uygun önlemler alınmalıdır.

JBL Çevrimiçi Laboratuvarı
Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz için düzenli kontrol gereklidir. Su değerlerinizi JBL Çevrimiçi Laboratuarına girin ve saniyeler içinde değerlerinizi derinlemesine analiz edin.

Tavsiye edilen genel sertlik değerleri:
Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 8-25 ° dGH
Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: 5-20 ° dGH
Birkaç balıklı bitki akvaryumu (aquascaping): 3-10 ° dGH
Deniz akvaryumu: GH testi ile ölçülemez çünkü GH çok yüksek seviyelerde olur. Lütfen kalsiyum ve magnezyum ayrı ayrı test edin. Havuz: 6-20 ° dGH

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR