Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl

Jbl Proclean Aqua In Out Sifon Testi

Ürün Kodu : JBLL11080
%25
6.179,60 TL
4.634,70 TL
Fiyat Alarmı
6.179,60 TL
4.634,70 TL

Düzenli su değişimi
Yem, bitki artıkları ve metabolizma ürünleri akvaryum suyuna zarar verir. Akvaryum filtreleri bu maddeleri sudan tamamen ayıramadığından ve kirin büyük bir kısmı akvaryumun zemininde toplandığından, suyun bir kısmı düzenli olarak değiştirilmelidir (2 haftada bir su içeriğinin 1/3'ü gibi). Kısmi su değişimi her zaman zemin toprağındaki kirin emilmesiyle birleştirilmelidir. Kısmi su değişiminden sonra, yeni musluk suyunu balıklara uygun bir şekilde hazırlamak için mutlaka JBL Biotopol gibi iyi bir su hazırlayıcı kullanılmalıdır.

Basit montaj
Su püskürtme pompasını bir musluğa takın. Uzun hortumun bir ucunu su püskürtme pompasına, diğer ucunu döküntü emme ağızlığına takın. Döküntü emme ağızlığını akvaryuma salın. Su püskürtme pompasındaki kesme musluğunu geçiş konumuna getirin. Musluğu iyice açın. Pompadan geçen su akvaryum suyunu emer. Emme işlemi sırasında döküntü emme ağızlığı ile akvaryumun tabanını temizleyin. Akvaryumu tekrar doldurmak için su püskürtme pompasındaki vanayı kapatın ve pompadan gelen temiz suyla akvaryumu doldurun.

8 m hortum yeterli değilse, bir uzatma seti vardır (JBL PROCLEAN AQUA IN-OUT uzatma seti).

Akvaryum zemini en iyi şöyle temizlenir:
Döküntü emme ağızlığını döner hareketlerle akvaryumunuzun zemin toprağının içine doğru itin. Emiş, toprağı ve kirleri yukarıya doğru ağızlığın içine çekecektir. Toprak kendi ağırlığıyla tekrar aşağıya çökecek, yalnızca kirler emilerek akvaryumdan çıkarılacaktır. İnce kumdan oluşan zeminlerde döküntü emme ağızlığını zeminden yükselterek emme gücünü ince kum da tekrar aşağıya çökecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Eğer örtücü çakıl tabakasının altında uzun süreli bir toprak gübresi bulunuyorsa (örn. JBL PROFLORA AQUA BASIS), döküntü emme ağızlığı zemin toprağına akvaryumun taban camına dayanana kadar itilmemeli, sadece zemin toprağı örtüsünün kalınlığı kadar derine itilmelidir.

BENZER ÜRÜNLER
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.