Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Jbl Novobel Pul Yem 1 L 190 Gr - 1
450 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Bedava
Ankara İçi (12:00'a kadar) Aynı Gün Teslimat
Jbl

Jbl Novobel Pul Yem 1 L 190 Gr

Barkod : 4014162035400
Ürün Kodu : JBLL15284
%25
299,81 TL
224,86 TL
Fiyat Alarmı
Teslimat Tarihi 22.05.2024
299,81 TL
224,86 TL
                           
Akvaryum balıkları için temel yemler
 • 3 ila 20 cm arasındaki balıklar için pul yem.
 • Suda bulanıklık yapmaz.
 • Protein/yağ oranı dengelidir. Balık içermez.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • 7 farklı pul yemde 50 çeşit malzeme bulunmaktadır.
 • Fosfat içeriği alg üretiminin düşük seviyelerde kalması ve balıklarınızın en iyi şekilde gelişmesi için ayarlanmıştır.

JBL NovoBel
Tüm akvaryum balıkları için pul şeklinde temel yem

* Tropikal tatlı su balıkları için tam değerli beslenme ve mükemmel gelişim: 7 adet yem pulunda 50 doğal ham madde
* Besleyici ve sindirimi kolay: Suyun orta ve üst katmanlarında yaşayan 3 ilâ 20 cm büyüklüğündeki tüm balık türleri
için farklı pul büyüklüğü sayesinde ideal beslenme koşulları
* Suyu bulandırmaz: Ayarlanmış fosfor içeriği sayesinde yosun gelişimi azalır, yemin daha iyi sindirilmesine bağlı olarak
balıkların dışkısı azaldığından suyun kalitesi daha iyi olur.
* Balıklar JBL yemlerini tercih eder: Yapılan araşt. gezilerinde tatlı sularda yaşayan tüm balıkların %98,5'i JBL yemlerini hemen kabullendiler.
Tesislerimizde ucuz balık unu işlenmez, insanlar için üretilen filetolardan elde edilen balık eti kullanılır.
* Akvaryum balıkları için temel yem Raf ömrü açıldıktan sonra 4 aydır. Mühürlü folyolu, yüksek vasıflı ambalajında kapalı olarak 3 yıl dayanır.

Hayvanları korumak birincil önceliktir
Tesislerimizde ucuz balık unu işlenmez, fileto üretiminden elde edilen balık eti kullanılır. Burada şu ilke geçerlidir: Filetonun büyüğü insanlara,
küçüğü akvaryum balıklarına. JBL en büyük uluslararası köpek balığı koruma örgütü olan "Shark Project" e yıllardır destek veriyor.

JBL balık yemlerini kullanmak için diğer iyi nedenler:
Ucuz balık unu yerine gerçek balık proteini kullanılır.
İdeal protein-yağ oranı.
Esas olarak su hayvanlarından elde edilen proteinler.
Fosfat içeriğinin ayarlanması sayesinde yosun gelişimi azalır, balık gelişimi en yüksek düzeyde gerçekleşir.
Balıklar tarafından çarpıcı şekilde kabul görür: Doğada balık yemleme yöntemiyle yapılan uygulamalı araştırmalar.
Vitamin kaybını önleyen hava geçirmez ambalaj.

Araştırma ile bir adım önde
JBL keşif gezilerinde elde edilen sonuçları bilgi ve deneyimlerine katan JBL araştırma-geliştirme ekipleri kaliteli bileşenlerden oluşan,
dengeli ve mükemmel yem karışımları yarattı.

Yemleme önerisi
Günde 1 - 2 kez bir kaç dakikada tüketilebilecek miktarda verin. Genç, henüz gelişmekte olan balıkları günde 3-4 kez aynı şekilde besleyin.

Yem kutularının raf ömrü açılmadan 3 yıldır, açıldıktan sonra değerli vitaminler kaybolacağından en fazla 4 ay içerisinde tüketilmelidir.
Kutunun büyüklüğünü (100 ml, 250 ml, 1 l, 5,5 l, 10,5 l) seçerken yukarıda verilen aylık tüketim miktarlarını ve akvaryumdaki balık sayısını dikkate alın.
Temel yeme tamamlayıcı olarak ayrıca satılır: Tamamlayıcı yem ve atıştırmalık.

 

Bilgi : 

 • Orta boy pul yemler, özellikle de besleyici ve sindirimi kolay olanlar, yüzeyde kalırlar ve yavaşça batarlar. Bu yüzden yüzeyden beslenen ve yem dibe düşmeden beslenen balıkların ihtiyaçlarına daha uygundurlar. Antioksidan olarak Vİtamin E ve stabilize C vitamini içerirler. Besleyici ve sindirimi kolay olmasını ince öğütülen hammaddelerine borçludur. Besleme tavsiyesi: Günde 1-2 kez birkaç dakika içinde bitirebilecekleri kadar yemi balıklarınıza veriniz. Büyümekte olan balıklar için aynı işlemi günde 3-4 kez yapınız.
  • Ana Besin : Kongo Tetra ve diğer büyük tetralar,Common half-beak,Cüce cichlid,Labirent Balığı,Atherine (Gökkuşağı Balığı),Shark Barbell ve Büyük Barbell
  • Tamamlayıcı Besin :Zırhlı Kedi Balığı,Doğu Afrika küçük hayvan ve etoburlar,Canlı Doğuran-yavrulayan cyprinodont
  • Arada bir Verilecek Besin : Yumurtlayan Cyprinodont (killie),Genç Balık
  • JBL Balık Yemleri - Dünya Çapındaki En Üst Kalite
     Özel Seçilmiş Hammaddeler : Kılçıktan Kaynaklanan yüksek düzeyde fosfat içeren yüksek düzeyde fosfat içeren büyük miktarda balık artığıyla üretilen ucuz balık unu yerine,JBL artık ve ucuz balık unu içermeyen saf balık proteini kullanır.Ancak,o zaman fosfat seviyelerini düşük ve kesinlikle dengelenmiş şekilde tutabilmek için mineral kaynağı olarak dikkatlice ölçülmüş miktarda kılçık unu proteine eklenir.
      Balık Irklarını Korur : JBL balık yemlerini üretmek için bir tane bile balık yakalamaz!Biz sadece balık filetosu üretiminden arta kalan balık parçalarını kullanırız ve prensibimiz şudur : büyük filetolar insanlar için,küçük filetolarsa akvaryum balıklarımız için!Bu şekilde hem yüksek  fosfat içeren balık unu kullanımını engellemiş,hem de yüksek kaliteli saf balık proteini kullanmış oluruz.Sırası gelmişken,balık işleme prosedürü Güney Fransa'da yapılmaktadır.JBL,nesli tehdit altında olan balık ırklarından bütün halde balık alıp işlemeyi reddeder. 
      Geniş İçerik Çeşidi : Kimin Buzdolabında 54 farklı donmuş ya da canlı gıda çeşidi bulunur?Örneğin JBL NovaBel temel yemi toplamda 54 farklı doğal hammadde içeren,7 ayrı pul (flake) içermektedir.Balıklar vahşi hayatta bu çeşitlere alışıktırlar ve akvaryumda daha azını almamalıdırlar!
      Modern ve Hassas Üretim : JBL en yeni üretim tesislerine milyonlarca Euro yatırım yapmıştır ve bu sayede pul yemler ve granüller,tabletler ve çubuklar üretim aşamasında değerli içeriklerini asla kaybetmez.15.000 kilogramlık tamburda (silindirde) pul yemler toplanır ve üretimin hemen ardından hava geçirmez kazanlarda mühürlenmiş bir şekilde saklanır.Bu da vitaminlerin korunmasını sağlar.
      Yüksek kaliteli paketleme ve sızdırmazlık : Hiç yem kutularımızı kapatan herhangi bir JBL folyo kapağını yırtmayı denediniz mi?O zaman bunun neredeyse imkansız olduğunu biliyorsunuzdur!Burada da JBL en üst kalitede malzemelere yatırım yapmıştır ve bu sayede kapalı kutular içerisindeki yüksek yem kalitesi uzun bir süre garantilenmektedir.Kutuların kendisi de yemleri ışık ve havadan koruyacak yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır.
  Laboratuarda ve doğada yapılan araştırmalar : Vahşi yaşamdaki en iyi "kobaylar" balıklardır!Bu nedenle JBL,ürün geliştirme esnasında düzenlenmekte olan araştırma gezilerinde yem prototipleri ile yapmış olduğu yemleme denemelerinin sonuçlarını araştırmalarına dahil eder.Bu sonuçlar da JBL yemlerinin yüksek düzeyde benimsenmesidir.
                                                         Daha azına razı olmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.