Benzer Ürünler
Jbl Proscape Npk Azot Fosfor Potasyum 250 Ml
Jbl Proscape Npk Azot Fosfor Potasyum 250 Ml

Jbl Proscape Npk Azot Fosfor Potasyum 250 Ml (111-21114ASD)

0,00
Marka : Jbl
İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺206,22(KDV Dahil)
İndirimli : ₺144,35(KDV Dahil)
Barkod : 4014162211149
₺16,04 'den başlayan taksitlerle
Saat 12:00 Kadar Gelen Siparişler
Ankara İçi Aynı Gün Teslim
200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Adet

Artır Azalt

JBL NPK Makroelementler
Nitrojen- fosfat- potasyum içeren bitki gübresi
* Nano ve aquascaping akvaryumları gibi balık sayısı az olan akvaryumlar için.
* Nitrojen (nitrat), fosfor (fosfat) ve potasyum ve bu değerlerin artırılması için magnezyum içerir.
* Daha fazla balık beslenen akvaryumlar için JBL Ferropol ya da JBL ProScape Fe +Microelements kullanılması tavsiye edilir.

Neden JBL ProScape gübre ürünlerini kullanmalıyım?

Sağlıklı bir bitki gelişimi için üç temel öğe vardır: Işık kaynağı, CO2 kaynağı ve yeteri/optimal miktarda mineral besin desteği. Bu besin desteği Liebig'in Asgariyet Kuralı'na göre belirlenir. Bu kurala göre, mikro ya da makroelement olsun, bitki en az miktarda aldığı besin oranında büyüyebilir. Mikroelementler bitkinin ufak miktarlarda ihtiyaç duyduğu iz elementlerken, makroelementler ise büyümek için daha fazla miktarda ihtiyaç duyduğu elementlerdir.

Yoğun bitki bulunan akvaryumlarda hem mikro hem de makroelementler büyük miktarlarda tüketilir. Özellikle de balık popülâsyonu düşükse, mikroelementlerin ve nitrojen, fosfor ve potasyum gibi makroelementlerin seviyeleri hızla düşer.

İyi miktarda ışık alan ve bitki bulunan akvaryumlarda önerilen seviyeler şunlardır:

CO2: 20-35 mg/l; Nitrat nitrojen (NO3): 10-30 mg/l; Potasyum (K): 10-30 mg/l; Fosfat (PO4): 0.1-1.5 mg/l; Demir (Fe): 0.1-0.5 mg/l; Magnezyum (Mg): 5-10 mg/l

JBL ProScape Fe +Microelements adlı ürün mükemmel bir şekilde dengelenmiş formülünde gerekli bütün iz elementleri içermektedir ve mikroelementlerin temel bir şekilde bitkilere verilmesi için idealdir.

Makroelementler ise kolay bir şekilde JBL ProScape NPK Macroelements yardımıyla ya da nitrojen, fosfor, potasyum ve magnezyum elementlerinin ayrı bir şekilde suya katılmasıyla bitkilere sağlanabilir. Eğer elementlerin ayrı ayrı suya katılması yöntemi tercih edilirse su değerlerinin JBL Test setleri yardımıyla düzenli olarak ölçülmesi tavsiye edilir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR