KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

Kısırlaştırma operasyonu geçiren kedilerin hormon dengelerinde değişiklikler olmaktadır buna bağlı olarak kedilerin metabolizmalarının yavaşladığı gözlemlenmiştir. Metabolizma hızının düşmesi ile operasyondan önce kullandığınız mamalara devam etmeniz durumunda yedikleri mamaların içindeki yağ miktarının tamamını eskisi gibi yakamayacak ve kilo alma eğilimleri görülecektir.

Bu durum kontrol altına alınmaz ise kediniz daha da kilo almaya ve yağlanmaya başlayacak devamında da karaciğer yağlanmasına kadar uzayıp sonrasında veteriner hekim operasyonları ve ağır ilaçlarla tedavi süreci başlayacaktır.

Bu gibi durumların önüne geçmek için kısırlaştırma operasyonlarından sonra kısır kedi maması kullanmak en doğru çözüm olacaktır. Çünkü kısır kedi mamaları diğer mamalara göre çok daha düşük yağ oranlarına sahiptir. Buna bağlı olarak da operasyondan sonra metabolizması yavaşlayan kedilerin kilo alma eğiliminin de önüne geçilmektedir. Aynı zamanda kısır kedi mamaları diğer mamalara göre daha yüksek protein içermektedir. Bu nedenle daha sağlam bir kas iskeletine sahip olmaktadırlar.

Etiketler: cabukmamayazari
Ocak 05, 2019
Listeye dön