Köpekler için Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilmeli

Köpekler için Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilmeli

Köpek dostlarımız için oyuncak seçerken elbette öncelikle sağlıklı ve hijyenik malzemelerden yapılmış olmalarına dikkat etmeli, dostumuzun sağlığını riske atmamak için doğal malzemelerden üretilen oyuncaklar tercih etmelisiniz.

Kimyasal maddeler içermeyen sağlıklı malzemelerden yapılmış oyuncak almak için oyuncağın hangi malzemelerden yapıldığına mutlaka bakmalısınız. Köpeklerin oyun ihtiyacı aslında sadece eğlence için değildir. Köpekler oyun oynarken egzersiz yapar, diş ve çenelerini güçlendirir, yetenek ve becerilerini geliştirirler.

Köpekler için oyuncak seçerken şunlara dikkat ederek onun sağlığını korurken, en uygun oyuncakları seçebilirsiniz. Oyuncak seçiminde şunlara dikkat etmeniz bu değerli dostumuzun kaliteli yaşamı için önemlidir.

  • Oyuncak sağlığa zararlı malzemelerden üretilmemelidir.
  • Köpeğin ırkına, büyüklüğüne, ağırlığına ve yaşına göre oyuncak seçilmelidir.
  • Köpeğin çene ve diş yapısına uygun oyuncak tercih edilmelidir.
  • Köpeğin yaşam tarzına, alışkanlıklarına dikkat edilmelidir.
  • Oyuncak sağlam olmalı ve parçalara ayrılmamalıdır.
  • Köpeğin sevdiği renk, şekil ve hareket olanaklarına dikkat edilmelidir.

Köpeklerin En Sevdiği Oyuncak Nasıl Belirlenir

Köpekler için tasarlanan oyuncaklar çekiştirme oyuncakları, fırlat-getir oyuncakları ve ısırma-kemirme oyuncakları olarak sınıflandırılır. Köpeklerin en sevdiği oyuncak aslında köpekten köpeğe değişir. Çünkü köpeklerin genetik yatkınları oyun aktivitelerini etkiler. Örneğin. av köpeği ailesinden gelen köpekler fırlat-getir oyuncaklarına bayılır. 

Güçlü çene yapısına sahip büyük ırk köpekler çiğneme oyuncaklarını çok sever. Aynı zamanda tüm yavru köpekler diş çıkarma döneminde ısırma-çiğneme oyuncaklarına ihtiyaç duyar. Golden gibi oyuncu köpekler top oyuncaklarla oynamaktan büyük keyif alır. Koşmayı seven köpekler frizbi gibi oyuncaklar mutlu olur. Terrier gibi küçük ırk köpekler çekiştirme oyuncalarını çok severler.

Köpek dostumuzun en çok seveceği oyuncakları onu gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Her köpeğin anatomik özellikleri ve içgüdüsel eğilimleri farklıdır. Bu nedenle de en sevdikleri oyuncaklar değişebilir. Bazı köpekler oyuncak konusunda çok hassas olabilir. Sevdikleri bir oyuncağı hiç değiştirmek istemezler. Bu karakterde köpekler için çok dayanıklı, yıkanabilir oyuncaklar seçmek gerekir.

En iyi Köpek Oyuncakları Bulmak Çok Kolay

Köpek oyuncağı seçimi yaparken köpekleri gözlemleyerek en iyi oyuncakları belirleyebilirsiniz. Terliklerinizi kemiren köpek dostumuza ısırma oyuncağı alabilirsiniz. Kıyafetlerinizi çekiştirip duran köpekler için en iyi köpek oyuncakları çekiştirme oyuncakları olacaktır. Evde eşyaların yerini değiştiren köpek dostlarımız için ise fırlat-getir oyuncaklar uygun olur.

Onların günlük yaşamdaki eğilimlerine göre oyuncak tercihi yapmalısınız. Diş kaşıma ve çiğneme kemikleri köpeklerin en sevdiği oyuncaklar arasında yer alır. Tırtıklı oyuncak toplar, ipli çekiştirme oyuncakları, pelüş oyuncaklar köpeklerin çok sevdiği oyuncaklardandır. Sağlıklı, kaliteli ve onun niteliklerine uygun en iyi köpek oyuncaklarını seçmek bu değerli dostlarımızın yanımızda huzurlu, keyifli ve en önemlisi de sağlıklı olmasını sağlayacak önemli bir faktördür.

Etiketler: köpekler için oyuncak seçimi
Kasım 17, 2020
Listeye dön