ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

At Yemleri

Atlar, çok hassas ve karmaşık bir sindirim sistemine sahiptir. Otçul hayvanlardır ve çoğunlukla da zamanlarını otlayarak geçirirler. Otçul olmalarına rağmen geviş getirmez ve kusmazlar. Binicilik gibi atlı sporları yapanlar veya at beslemek isteyenler sıklıkla atlar ne yer diye merak ederler. Hassas sindirim yapıları sebebi ile at besleme rutinlerini doğru ayarlamak önemlidir. Atların günlük beslenmelerinde günde en az 3 olacak şekilde 3 ile 5 arasında günlük öğünlerini bölmek gerekir. Öğünlerin arasını da doğru şekilde ayarlanmalıdır. Öğün araları uzun olursa atların yemlerini sindirmesi kolaylaşır. Ayrıca verilen at yemlerinin de onların sağlığını koruyacak nitelikte olması gerekir. Gerektiğinde takviyeler ile desteklenmesi uygun olur. Çabuk Mama olarak at yemleri ve takviyelerinde ihtiyacınız olan kaliteli ürünlere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Atlar Nasıl Beslenir, Ne Yerler

Atlar ne ile beslenir sorusuna tek bir madde ile cevap vermek mümkün değildir. Çünkü onların besinlerinde geniş besin çeşitliliğinden söz etmek mümkündür. At besleme için kullanılacak ürünleri, kaba ve tane yemler olarak iki sınıfa ayırabiliriz. Kaba at yemleri arasında taze otlar, kuru otlar, yonca ve saman yer alır. Atlar neredeyse günde 12 saat otlayabilir. Açık havada dolaşarak otlayan atlar egzersiz de yaparlar. Ancak onların besleneceği meraların yabani otlardan arındırılması gerekir. Kuru otlar ise yatay ya da doğal çimenliklerden alınan koyu yeşil otlardır. Özellikle çiçeklenmeden önce büyüme döneminde kesilmesi gerekir. Yonca atların rasyonlarını dengelemek için kullanılan yemlerdir. Samanlar ise çekirdeği çıkarılmış olan kurutulmuş atın renkli saplardır. Taze yemler ise, yulaf, arpa, mısır, buğday kepeği ve sorgumdur. Bunları özellikle dövülmüş olarak vermek gerekir. Taze yemler arasında soya küspesi, keten ya da pamuk tohumu küspesi ve melas da yer alır.

Bakımı ve Beslenmesi İçin En İyi Ürün Seçenekleri

At bakımı ve beslenmesi, onların sağlığı ve huzurlu yaşamı için dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Özellikle belli bir amaç için yetiştirilen atların, bakımları ve yemleri kaslarından performanslarına kadar birçok faktöre etki eder. Atlar nasıl beslenir sorusunda bir beslenme sıralamasından söz edilebilir. Su, kuru ot ve tane yem şeklinde belenmeleri uygun olur. Çabuk Mama olarak bu hassas hayvanların bakımından beslenmesine kadar geniş ürün seçenekleri ile sizlere hizmetlerimizi sunuyoruz. En uygun at yemi fiyatları ile bütçenizi sarsmadan online alışveriş kolaylığından yararlanabilirsiniz. Kaliteli ürünlerimiz ile atlarınızın daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasına destek oluyoruz. At nasıl beslenir, ne yedirilir endişesi taşımadan sayfalarımızda geniş ürün seçenekleri ile aradığınız her türlü yem ve malzemeye en uygun fiyatlar ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR